REKLAMA

Końskie do remontu! Wiele ulic zmieni się nie do poznania [wideo]

Wojska Polskiego, Warszawska, Spółdzielcza, Starowarszawska, Mostowa, Armii Krajowej i wreszcie Piłsudskiego  mają być w najbliższych miesiącach remontowane!

REKLAMA

Projekt rozbudowy Armii Krajowej kończący się budową ronda u zbiegu ulicy z ulicami Staszica i Warszawską jest szeroko znany i opisywany choćby przez nas TUTAJ. Całkiem nowym wątkiem remontowym, który ma być finansowany ze środków Gminy Końskie jest możliwość budowy drugiego ronda u zbiegu Warszawskiej, Starowarszawskiej i Wojska Polskiego.  – „Gmina Końskie złożyła projekt przebudowy ulicy Wojska Polskiego i chcemy tutaj pójść o krok dalej i przy okazji przebudować skrzyżowane Wojska Polskiego z Warszawską i częścią Starowarszawskiej. Chcemy zaproponować tam coś w rodzaju skrzyżowania z ruchem okrężnym co  uelastyczni komunikację na osiedlu Warszawska i połączy to osiedle z resztą Końskich.” – opowiada nam burmistrz Krzysztof Obratański.

To rondo byłoby finansowane przez gminę przy dofinansowaniu z Narodowego Programu Przebudowy Infrastruktury Drogowej. Powstałoby ono w ramach tego samego projektu co planowany mini dworzec i główny remont ulicy Wojska Polskiego.

REKLAMA
W tym miejscu niebawem ma powstać skrzyżowanie z ruchem okrężnym.

W tym miejscu niebawem ma powstać skrzyżowanie z ruchem okrężnym.

Zmiany te są jednak częścią sporo większego projektu przemiany systemu komunikacji w Końskich. W przyszłym roku przebudowane mają zostać ulice: Wjazdowa i Spółdzielcza. Obecnie gmina stara się pozyskać je od powiatu tak by dysponować już wszystkimi ulicami w centrum miasta. – „Tam zamierzamy przebudować kompletnie skrzyżowanie i ono jest już oglądane przez drogowców z punktu widzenia planowania ruchu w kontekście planowanej rewitalizacji centrum. Razem to ma tworzyć wspólny, logiczny system poruszania się po mieście, który będzie wypychał poza centrum ruch ciężarowy.” – mówi Obratański.

A wszystkie te zmiany tak naprawdę robione są z myślą o rewitalizacji centrum miasta. Najprawdopodobniej już w najbliższych miesiącach fragmenty ulic Piłsudskiego i Księdza Granata zmienią się w strefę spokojnego ruchu. Powracając jednak do innego rejonu miasta: wiadomo, że najprawdopodobniej opóźni się budowa połączenia ulicy Zielonej z Wojska Polskiego, czyli odcinka ulicy Mostowej pod wiaduktem. Tam skomplikowały się kwestie prawne związane z własnością gruntu.

W miejscu niebezpiecznego skrzyżowania Staszica/Armii Krajowej/Warszawska powstanie rondo.

W miejscu niebezpiecznego skrzyżowania Staszica/Armii Krajowej/Warszawska powstanie rondo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *