REKLAMA

Końskie: Jednostki OSP walczyły w turnieju tenisa stołowego [wideo, zdjęcia]

W sobotę w hali sportowej w Nowym Dziebałtowie odbyła się już XV edycja turnieju jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu gminy Końskie w tenisa stołowego. Zwyciężyła OSP Proćwin.

REKLAMA

Turniej odbywał się na zasadach drużynowych – każda z ekip wystawić musiała przynajmniej dwóch zawodników. Grano dwa mecze indywidualne, a w przypadku remisu rozgrywano także pojedynek deblowy. –„Na nowo otwartej hali odbył się już piętnastu turniej Ochotniczych Straży Pożarnej w tenisie stołowym, uczestniczyło siedem zespołów z terenu miasta i gminy. Każda jednostka wystawiała drużynę składającą się z dwóch lub trzech zawodników. Przy wyniku 2:0 nie było potrzeba organizowania trzeciego meczu, ale  niektóre spotkania były zacięte, trwały długo, był debel, bo wynik musiał być rozstrzygnięty.” – powiedzieli nam: Andrzej Nowak – prezes OSP Dziebałtów – jednostki która była gospodarzem imprezy; Jan Chrabąszcz – Komendant Miejsko – Gminny Związku OSP RP w Końskich oraz Krzysztof Sota z OSP Kazanów – Przewodniczący Komisji Sportu i Młodzieży Zarządu OSP w Końskich.

Puchary i dyplomy przedstawicielom jednostek wręczał burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. –„Gratuluję zwycięzcom, gratuluję uczestnikom, bo wszyscy tutaj byli na równych prawach i mieli okazję zmierzyć się w bardzo sportowej, fair-play prowadzonej rywalizacji. Dziękuję gospodarzom, czyli prezesowi OSP w Dziebałtowie, zwłaszcza za gościnność z jaką przyjęli swoich gości, ale też przegrali żeby nie było, że jak są u siebie to wygrywają. Turniej ogłaszam za zamknięty.” – mówił do zgromadzonych burmistrz Obratański.

REKLAMA

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco: 
1. OSP Proćwin
2. OSP Modliszewice
3. OSP Dziebałtów
4. OSP Sworzyce
5. OSP Końskie
6. OSP Kazanów
7. OSP Kornica

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano druha Krzysztofa Jankowskiego z OSP Proćwin, a najbardziej wyróżniającym się graczem został jeden z najstarszych zawodników tego turnieju druh Andrzej Włodarczyk z OSP Sworzyce.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA