REKLAMA

Końskie: Kurtyny wodne na upały. Dobra inicjatywa gminnych władz! [wideo]

Kurtyny wodne, czyli bramki które zraszają osoby przechodzące pod nimi są bardzo popularne w wielu miastach Polski oraz Europy. Od środy możemy je spotkać także w Końskich. Jedna znajduje się na skwerku obok Kolegiaty św. Mikołaja, druga w Parku Miejskim. 

REKLAMA

O tej doskonałej na gorące dni możliwości schłodzenia się opowiedział nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich. Dodajmy, że kurtyny stanęły w mieście dzięki gminnej inicjatywie. –„Takie kurtyny pojawiły się już w wielu miastach. Dobrze jest naśladować dobre pomysły i stąd pojawienie się dwóch takich kurtyn wodnych w Końskich. Jedna jest w centralnym miejscu na skwerku, gdzie upał południowy daje się we znaki wszystkim, którzy tędy przechodzą. Druga jest Parku Miejskim, co ma także zabezpieczyć przed korzytaniem z fontanny. Dzieci uwielbiają się ochładzać, a fontanna nie jest najbezpieczniejszym miejscem do szukania takiej ochłody. Mam nadzieję, że będzie to dobrze przyjęte i będzie stanowiło ulgę w czasie upałów, które już są i jeszcze się szykują. Kurtyny włączane będą w okresie największego natężenia upałów, czyli od godziny 11:00 do 17:00. One są mobilne, przenośne, a więc będziemy zbierać też informacje gdzie by się jeszcze przydały i ewentualnie będziemy przestawiać.” – opowiedział nam włodarz.

Niewykluczone, że w przypadku dużego zainteresowania tą formą schładzania się podczas upałów miasto zakupi kolejne kurtyny, które na stałe w gorące dni pracować będą w innych lokalizacjach.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *