REKLAMA

Końskie nie oszczędzają na edukacji. Najzdolniejsi zostali docenieni [wideo, zdjęcia]

Wczoraj w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich rozdano stypendia dla najzdolniejszych uczniów gminy Końskie. Łącznie uhonorowano 53 bardzo zdolne młode osoby. 

REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła nauczycielka z SP 1 Izabela Persona, która przez cały czas trwania gali wcielała się w rolę prowadzącej. Następnie głos zabrał Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich i jednocześnie przewodniczący specjalnej komisji, która decydowała o tym kto dostanie stypendium. W skład komisji weszli jeszcze: Beata Zbróg – dyrektor SP w Dziebałtowie, Jarosław Drzazga – dyrektor SP 1, Krystyna Milczarek – naczelnik Wydziału Edukacji w koneckim magistracie, radna Barbara Galant.

„Jest nam niezmiernie miło, że tak olbrzymia liczba uczniów uczestniczy w programie stypendialnym. To kolejna, już czwarta edycja tego programu i bardzo się cieszymy, że dzisiaj możemy gościć wspólnie z Państwem na tej edycji, która obfituje w niezwykłą wiedzę i możliwości. Ten program stypendialny istnieje od roku 2013, a został przyjęty Uchwałą Rady Miejskiej.  Komisja stypendialna pod moim przewodnictwem rozpatrzyła 61 wniosków, które wpłynęły do Urzędu Miasta i Gminy Końskie. Spośród tych 61 wniosków komisja stypendialna pozytywnie zaopiniowała 53 wnioski, które spełniły wszystkie kryteria objęte programem stypendialnym. Dzisiaj będziemy mieli niezwykłą przyjemność poznać tych laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych, które zostały zrealizowane na szczeblu województwa Świętokrzyskie. Wśród uczniów, którzy otrzymają stypendia są laureaci i finaliści takich konkursów i olimpiad.”  – mówił wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Dla włodarzy to był bardzo radosny dzień. Zarówno odpowiedzialny za edukację wiceburmistrz Jasiński, jak i burmistrz Obratański podkreślali, że na oświacie oszczędzać się nie da, a pieniądze inwestowane w stypendia to jedne z lepiej wydawanych środków. –„To są chyba jedne z najlepiej wykorzystanych pieniędzy publicznych, bo one są inwestycją w przyszłość, w kształcenie młodych ludzi, ale i w mobilizowanie nie tylko tych którzy są nagrodzeni stypendiami, ale i tych którzy mogą chcieć, bo mają widoczny dowód na to, że warto dociągnąć do tego poziomu. Są trzy rodzaje stypendiów w różnych kategoriach: od 70 złotych poprzez 100 złotych i wreszcie 140 złotych miesięcznie. Cały budżet funduszu stypendialnego sięga prawie 52 tysięcy złotych.” – opowiadał nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

A co trzeba zrobić by otrzymać „Stypendium Burmistrza”? O tym opowiedziała nam Marysia Frączyk z Gimnazjum w Stadnickiej Woli, która już czwarty rok z rzędu odbierała tę nagrodę, czyli od początku istnienia programu stypendialnego. –„Z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć. W tym roku miałam średnią 5,41. Jeśli chodzi o osiągnięcia spoza nauki głównie dotyczyły one tańca – Mistrzostwo Polski w tańcu w tym roku.  Bardzo się cieszę, a pieniądze pewnie, że się przydają. Przeznaczę je głównie na tańce, bo to jest moje hobby i głównie na nie wydaje pieniądze.” – mówiła nam uczennica klasy trzeciej gimnazjum.

Galę rozdania stypendiów swoimi występami uświetniali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, których przygotowywali nauczyciele: Monika Jańczyk, Maria Hajduk i Michał Augustyniak.

Listę wszystkich stypendystów znajdziecie TUTAJ. Nasza redakcja serdecznie gratuluje wszystkim nagrodzonym.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *