REKLAMA

Końskie: Powstaje wyczekiwany parking!

We wtorek na placu znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Spółdzielczej rozpoczęły się prace budowlane. Ich finałem ma być utworzenie parkingu… ale tylko na terenie gminnych działek. 

REKLAMA

Cały teren jest podzielony pomiędzy Okręgową Spółdzielnię Mleczarską oraz gminę Końskie. Do niedawna był tam jeszcze trzeci właściciel – PSS Społem, ale sieć ta swoje działki zamieniła z gminą na inny teren. Niestety dla mieszkańców mleczarnia takich działań podjąć nie chciała. Jej prezes na naszych łamach tłumaczył, że dla firmy jest to nieopłacalne, ponieważ w planach ma stworzenie w tym miejscu sklepu z nabiałem.

Gminni urzędnicy zdecydowali więc wybudować parking na swojej działce wzdłuż ogrodzenia, do niej doprowadzony będzie dojazd od ulicy Warszawskiej. Na pozostałych terenach gminy teren będzie wyrównany, utwardzony i także oddany kierowcom pod miejsca postojowe.

REKLAMA

„Są to zmiany bardzo długo wyczekiwane, a plac w centrum kusił i stanowił wyzwanie co do zagospodarowania. Pomysł by urządzić tu parking wzbudził na tyle dużo zainteresowania, że mieszkańcy i przyjeżdżający do Końskich właściciele aut parkowali tutaj ryzykując urwanie miski olejowej, bo stan nawierzchni jest godny pożałowania. Problemem od początku była mieszana własność – bardzo podzielona. […] Trzy niewielkie działki mające łącznie chyba 450 metrów kwadratowych jest w użytkowaniu wieczystym Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Prowadziliśmy i prowadzimy z nimi negocjacje na temat możliwości odkupienia, zamiany, dzierżawy lub innego sposób wykorzystania. Jednak te rozmowy się przeciągają, a głos publiczny nawołuje by w miarę szybko zrobić taki porządek, który byłby bezpieczniejszy dla samochodów. Nie przerywając negocjacji zdecydowaliśmy się na utwardzenie placu. Chodzi o zrobienie takiej nawierzchni, która w przyszłości nie przeszkodzi w zrobieniu pełnego parkingu, a dzisiaj pozwoli bezpiecznie wykorzystać to jako miejsce postojowe. Oczywiście z wyłączeniem tych niewielkich działek będących w użytkowaniu wieczystym OSM. […] Wjazd będzie od ulicy Warszawskiej, a w części, która jest własnością gminy Końskie będą miejsca postojowe, które będą wyłożone typowymi parkingowcami, a więc płytami ażurowymi. Pozostała część przeznaczona do czasowego postoju będzie utwardzona kruszywem.” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Prace w tym miejscu mają zakończyć się jeszcze we wrześniu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *