REKLAMA

Końskie: To będzie pierwsza taka impreza nad zalewem! [wideo]

Po raz pierwszy konecki Dom Kultury wychodzi ze swoją imprezą w okolice zbiornika wodnego. Już w sobotni wieczór każdy mieszkaniec Końskich i okolic będzie mógł wziąć udział w „Nocy Świętojańskiej”. Wydarzenie zaplanowano przy zbiorniku Browary, ma ono być połączeniem powitania lata, Nocy Świętojańskiej z trzecią edycją „Uczty z Folklorem”. 

REKLAMA

„Pomysł się narodził stąd, że czegoś takiego jeszcze nie było. W ogóle nikt w Końskich chyba nie organizował takiej imprezy jak Noc Świętojańska, jak puszczanie wianków. Stąd ten pomysł – nie trzeba było długo myśleć. Podsunęła go p. Ania Wiaderna, ja go podchwyciłem i cieszę się, że taką imprezę po raz pierwszy zrobimy. Mam nadzieję, że wpisze się ona na stałe w kalendarz i będzie to takie właściwie powitanie lata.” – tłumaczy nam Piotr Salata, dyrektor

Impreza odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody.

REKLAMA

Wspomniane puszczanie wianków będzie momentem kulminacyjnym imprezy. Kilkadziesiąt własnoręcznie wykonanych wianków ze świecami tuż po zmroku wypłynie na taflę zalewu. Widok może być bardzo ciekawy. Nim jednak to nastąpi czeka nas bogata część artystyczna. –„W programie będzie między innymi inscenizacja Nocy Świętojańskiej. Zobaczymy przepiękny taniec z wiankami i co warto zaznaczyć wspólnie będą się bawić: młodzież oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To połączenie pokoleń jest niesamowite, wszyscy są bardzo chętni, zaangażowani w to. Pracujemy wspólnie od kilku tygodni, program i scenariusz są przygotowane. Ponadto oprócz tej Nocy Świętojańskiej, tańców, oberków, puszczania wianków, śpiewów słowiańskich, będziemy też mogli się poczęstować. Czeka nas „Uczta z Folklorem”, na którą panie kierowniczki z Kornicy i Rogowa przygotują pyszny poczęstunek. Będzie też kompocik do napicia się, ale więcej szczegółów nie zdradzamy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Jeśli ktoś chce puścić swój wianek to na pewno będzie taka okazja. Zapraszamy z dziećmi, zapraszamy dorosłych, młodzież, całe rodziny. To na pewno będzie niezapomniany wieczór.”  – opowiada nam Anna Wiaderna, główna organizatorka całego wydarzenia.

Początek Nocy Świętojańskiej oraz Uczty z Folklorem przy zalewie na tak zwanych koneckich Browarach zaplanowano w sobotę na godzinę 19.00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA