REKLAMA

Końskie: Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki [wideo, zdjęcia]

Wiele atrakcji towarzyszyło zakończeniu roku akademickiego w koneckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jak to na zakończeniu roku – nie zabrakło chwil radości, wzruszeń i wielu życzeń. 

REKLAMA

Spotkanie rozpoczęła prezes Stowarzyszenia UTW – Aktywni w Końskich Jolanta Rydzewska.  –„To był drugi rok nie licząc zerowego naszej wspólnej zabawy, nauki, wspólnego obcowania i wzajemnych relacji. Spotykaliśmy się cyklicznie co drugi wtorek w gościnnych progach Domu Kultury w Końskich, gdzie prowadzone były wykłady z różnych dziedzin życia zgodnie z naszymi zainteresowaniami i sugestiami słuchaczy. […] Cieszę się, że w dalszym ciągu chce Wam się chcieć, bo człowiek mimo nauki i doświadczenia jakie posiadł nie chce odejść na boczny tor po skończeniu życia zawodowego.” – mówiła we wstępie pani prezes.

Potem przyszedł już czas na życzenia oraz wyróżnienia. Gminę Końskie reprezentowali wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz burmistrz Krzysztof Obratański. – „Chciałbym Wam bardzo podziękować za to, że daliście naszemu miastu bardzo dużo paradoksalnie mówiąc młodości. Wasze pomysły, Wasza aktywność spowodowały, że to miasto odmłodniało. Nie trzeba patrzeć w metrykę tylko w pomysły, aktywność, inspiracje by ocenić co jest młode, a co nie. Za to chciałbym serdecznie podziękować wszystkim słuchaczom.” – mówił do zgromadzonych Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

W imieniu władz powiatowych głos zabrał wicestarosta konecki Andrzej Lenart. –„Życzę Państwu takiej pogody, ducha, aktywności i byście się nie zmieniali. Z tą statecznością to burmistrz miał rację, bo cóż że seniorzy skoro nie są stateczni i są krotochwilni. Zapraszam też w imieniu organizatorów, czyli Starostwa Powiatowego do udziału 7 lipca i w rajdzie i w imprezach towarzyszących. Myślę, że będzie okazja jeszcze do takich spotkań, bo wprawdzie Państwo idą na zasłużony odpoczynek, ale i u nas i w mieście jeszcze będzie się działo. Wszystkiego, wszystkiego najlepszego!” – przemawiał wicestarosta konecki Andrzej Lenart.

Bardzo oryginalnie  życzenia studentom przekazał Piotr Salata, dyrektor Domu Kultury w Końskich-„Kiedy rok temu przyszedłem do pracy do Domu Kultury to z każdej strony byłem atakowany: UTW, UTW… co to jest? I dziś już wiemy: Uroda, Takt i Wszechstronności. Wszystkiego Najlepszego drodzy Państwo!” – życzył Salata.

I wydaje się, że te wszystkie miłe słowa nie są na wyrost. Działający w Końskich od niemal trzech lat Uniwersytet Trzeciego Wieku prężnie się rozwija i jest jedną z aktywniejszych organizacji działających w całym naszym powiecie. –„W tym roku mieliśmy około 200 studentów z czego około 120 osób systematycznie uczęszczało. Bardzo chętnie korzystali z zajęć dodatkowych, byli z nich zadowoleni.” – opowiada nam Teresa Dunajska, wiceprezes Stowarzyszenia UTW – Aktywni w Końskich.

Zakończeniu roku towarzyszyły liczne występy artystyczne. Zaprezentował się uniwersytecki Chór, wybrzmiały wiersze, piosenki, wystąpił nawet kabaret.  

Podczas gali studenci nagrodzili też osoby, które przez cały rok im pomagały. Już teraz władze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają nowych słuchaczy do wstąpienia w szeregi tej uczelni. –„Rozpoczynamy dokładnie 9 października i już dziś zapraszamy wszystkich chętnych. Poprosimy wtedy o wypełnienie deklaracji by być pełnoprawnym studentem naszego kolejnego roku 2018/2019. Będą też zajęcia dodatkowe, czyli aerobik, zajęcia rozciągająco-relaksacyjne, język angielski, informatyka. Poza tym czekamy na propozycje naszych studentów.” – mówi Teresa Dunajska.

A na październikowe spotkanie przyjść i wstąpić do Uniwersytetu może tak naprawdę każdy. Zachęcamy i w imieniu Stowarzyszenia UTW Aktywni w Końskich zapraszamy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA