REKLAMA

Końskie: Urząd, Wiejski Dom Kultury i szkoła do remontu! [wideo]

Po tym jak w ostatnim roku gmina Końskie dokonała termomodernizacji szkół w Rogowie, Kazanowie i Modliszewicach teraz zamierza realizować kolejne podobne projekty. W najbliższych miesiącach wyremontowane mają zostać: drugie skrzydło Zespołu Parkowo-Pałacowego, w którym mieści się część wydziałów urzędu, Szkoła Podstawowa w Nieświniu i Wiejski Dom Kultury w Kornicy. 

REKLAMA

Wszystkie trzy termomodernizacje mają kosztować gminę 6 milionów 700 tysięcy złotych. Pierwsze prace rozpoczną się w Kornicy, gdzie urząd już rozstrzygnął przetarg. Za chwilę ogłoszone zostanie postępowanie dla szkoły w Nieświniu. Najbardziej skomplikowany temat to zaś remont skrzydła pałacowego. Tutaj niemal na każdą ingerencję potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków i to ta inwestycja pochłonie aż 2/3 ze wspomnianych 6 milionów i 700 tysięcy złotych.

REKLAMA

Burmistrz Krzysztof Obratański planuje przetarg na remont urzędu ogłosić jesienią, a pierwsze prace wykonać zimą. Włodarz szacuje, że dzięki temu gminie uda się zaoszczędzić na tych pracach.

REKLAMA
REKLAMA