REKLAMA

Koziołek dla powiatu koneckiego. Jest u nas bezpiecznie! [zdjęcia]

Powiat konecki zajął trzecie miejsce w XVIII edycji nagrody „Koziołka”. Specjalne wyróżnienie otrzymał także ratownik medyczny Marcin Pytlos, znany społecznik z naszego regionu.

REKLAMA

Zwycięzców w środę uhonorował m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Bezpieczeństwo w powiecie koneckim zostało ocenione na medal.

REKLAMA

Specjalne wizytacje, weryfikacja i niezwykle szczegółowa analiza sprawozdań, ocena dodatkowych przedsięwzięć i własnych, często nowatorskich inicjatyw – w ten sposób po raz XVIII wyłoniono zwycięzcę jedynej takiej w skali kraju nagrody „KOZIOŁKA”. Zwyciężył powiat kielecki, drugie miejsce zajął starachowicki, a trzecie – konecki. 

Przyznanie I miejsca powiatowi kieleckiemu to przede wszystkim docenienie przez kapitułę zrealizowanych przedsięwzięć profilaktycznych obejmujących obszar ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Podkreślono także duże zaangażowanie władz samorządowych oraz różnych instytucji, które podejmują szereg inicjatyw i z powodzeniem pozyskują na nie środki.

Drugie miejsce na podium to samorząd, który w poprzednich edycjach konkursu nagrody już odbierał. Powiat starachowicki bo o nim mowa wyróżnia m.in. bardzo dobra współpraca władz z Policją oraz innymi podmiotami.

Ostatnie miejsce na podium przypadło naszemu regionowi. To uznanie wszelkich przedsięwzięć profilaktycznych, zaangażowania i szeroko zakrojonej współpracy na rzecz bezpieczeństwa w powiecie koneckim. Warto dodać, że to nie pierwszy Koziołek dla powiatu koneckiego. Rok temu znaleźliśmy się na drugim miejscu tego plebiscytu.-„Łącznie tych Koziołków mamy już chyba jedenaście. Co roku pieniądze z tej nagrody przeznaczamy na działania jeszcze poprawiające bezpieczeństwo, czy też na działania profilaktyczna. Między innymi zakupiliśmy fantomy do ćwiczenia pierwszej pomocy, które wykorzystuje p. Marcin Pytlos. Jesteśmy wysoko oceniani nie tylko pod względem profilaktyki, ale i tych innowacji. To miłe, że ktoś to zauważa. Tegoroczną nagrodę także przeznaczymy na ważny zakup. Planujemy kupić defibrylator, który ustawimy na nowym koneckim rynku, tak by był on ogólnodostępny i służył wszystkim mieszkańcom.” – powiedział nam Wiesław Basiak, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym.

Tradycyjnie podczas uroczystości wręczono także dodatkowe wyróżnienia. Statuetkę „KOZIOŁKA” otrzymał Piotr Ambroszczyk – główny specjalista i koordynator Zespołu do spraw Polityki Senioralnej w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, Stowarzyszenie Ludowe „Chata Bogucka” w Bogucicach (gmina Pińczów),  Marcin Pytlos ratownik medyczny, społecznik, wolontariusz (gmina Końskie).

Marcin Pytlos odbiera nagrodę Koziołka z rąk Marszałka Jarubasa i wojewody Wojtyszek

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *