REKLAMA

Kradł wszystko, co mu „wpadło w ręce”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 38-latka, którego podejrzewają o kradzież m.in. narzędzi budowlanych i telefonów komórkowych.

REKLAMA

Skradzione przedmioty mężczyzna zastawiał w okolicznych lombardach, lub sprzedawał. Ponadto, 38-latek był poszukiwany przez Policję do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

W piątkowe południe dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymał zgłoszenie, że na jednej z budów na terenie miasta doszło do kradzieży wiertarko- wkrętarki, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci udali się we wskazane w zgłoszeniu miejsce i zauważyli tam 38-latka, który był podejrzewany o dokonanie kradzieży. Funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie skradziony przedmiot. Zatrzymany 38-latek podczas rozmowy, przyznał się do zarzucanego czynu. Ponadto okazało się, że jest on odpowiedzialny za szereg innych kradzieży, których dokonał na terenie powiatu koneckiego. Jego ,,łupami” były zazwyczaj narzędzia budowlane, ale również telefony komórkowe i inne wartościowe przedmioty.

REKLAMA

Ponadto, mężczyzna był poszukiwany przez Policję do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, za podobne przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA
REKLAMA