REKLAMA

Krajanka tytoniowa i nielegalne papierosy zabezpieczone w Stąporkowie [zdjęcia]

Funkcjonariusze ze stąporkowskiej komendy zabezpieczyli krajankę tytoniową oraz około 200 sztuk nielegalnych papierosów.

REKLAMA

W sobotę (25 marca) kilka minut po północy policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie podczas patrolu zauważyli stojące pomiędzy garażami osobowe Renault, a do niego podchodzącego młodego mężczyznę. Funkcjonariusze podejrzewali, że tym autem może być przewożony alkohol i krajanka tytoniowa bez polskich znaków akcyzy, dlatego postanowili to sprawdzić.

Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. We wnętrzu auta znajdowało się 10 worków przykrytych ciemną narzutą, a w nich krajanka tytoniowa o łącznej wadze ok. 150 kg oraz ok. 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po dalszej weryfikacji okazało się, że 23-latek który wsiadał do pojazdu to mieszkaniec Łodzi notowany w przeszłości za podobne przestępstwa.

REKLAMA

Mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku w kwocie ok. 92 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara wysokiej grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA