REKLAMA

Królewiaczki z I miejscem w Konkursie Kolęd [zdjęcia]

W ramach V edycji Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości” ponad 160 podmiotów wykonawczych, 300 artystów z województwa świętokrzyskiego i małopolskiego wzięło udział w wielogodzinnych, dwudniowych przesłuchaniach. Świetnie zaprezentował się zespół „Królewiaczki” z Królewca.

REKLAMA

Przesłuchania odbyły się w V kategoriach: solista, zespół wokalno – instrumentalny/folklorystyczny, zespół wokalny lub chór:
– kategoria I – klasy 0 – III SP;
– kategoria II – klasy IV – VI SP;
– kategoria III – klasy I – III Gim;
– kategoria IV – klasy Ponadgimnazjalne;
– Kategoria V – starszy zespół wokalny/ wokalno-instrumentalny/ folklorystyczny/ chór

Najwięcej podmiotów wykonawczych zaprezentowało się w kategorii II, w której wystąpili: zespół „Królewiaczki” oraz duet Zofia Dudek i Amelia Bąk.

REKLAMA

W piątek (13 stycznia) członkowie DZF „Królewiaczki” po zakończonych zajęciach wraz z opiekunami artystycznymi zaprezentowali się przed jury i licznie zgromadzoną publicznością. Młodzi artyści z SP Królewiec znaleźli się w gronie finalistów tej edycji.

Dwa dni później zespół „Królewiaczki” wystąpił się w kościele parafialnym pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach podczas Koncertu Kolęd w wykonaniu Laureatów V Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości…”. Grupa z Królewca zajęła I miejsce w kategorii II. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, bon o wartości 300 zł do jednego ze sklepów oraz gadżety.

Zespół wystąpił w składzie: Zofia Dudek, Amelia Bąk, Julia Brzykcy, Klaudia Łosiak, Julia Wróbel, Julia Spera, Kamila Smuga, Dominika Stępniewska, Kinga Piec, Kinga Owczarek, Joanna Lachowska, Patrycja Zbróg, Aleksandra Stachura, Anna Pawelec, Wiktor Piekarski, Szymon Bornicki, Radosław Nowacki.

Opiekunowie artystyczni: Dorota Kołodziejczyk, Agnieszka Nowacka.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem: Wójta Gminy Sitkówka Nowiny, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starosty Powiatu Kieleckiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Źródło i zdjęcia: UG Smyków

REKLAMA