REKLAMA

Królewiaczki z sukcesami w Kielcach [zdjęcia]

W sobotę (18 marca) w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się kolejna już edycja Dziecięcej Estrady Folkloru. Do konkursu przystąpiły „Królewiaczki” z Królewca.

REKLAMA

Impreza skierowana jest do młodych miłośników folkloru. Uczestników oceniano w czterech kategoriach:  zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz soliści-wokaliści i instrumentaliści z terenu województwa świętokrzyskiego. Współorganizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Kielcach.

W kategorii zespołów śpiewczych I miejsce ex aequo zajęli – Zofia Dudek, Amelia Bąk i Igor Zroślak z Królewca oraz Działoszanki Plus z Działoszyc. Natomiast w kategorii zespołów pieśni i tańca „Królewiaczki” uplasowały się na II miejscu. Młodych artystów przygotowały: Dorota Kołodziejczyk i Agnieszka Nowacka.

REKLAMA

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Zespół wystąpił w składzie: Zofia Dudek, Amelia Bąk, Julia Brzykcy, Julia Wróbel, Julia Spera, Dominika Stępniewska, Kinga Piec, Kinga Owczarek, Igor Zroślak, Joanna Lachowska, Patrycja Zbróg, Aleksandra Stachura, Wiktor Piekarski.

Zdjęcia: UG Smyków

REKLAMA