REKLAMA

Królewiec wygrywa turniej Dziecięcej Piłki Ręcznej [wideo, zdjęcia]

Szkoła Podstawowa z Królewca zwyciężyła w powiatowych zawodach z cyklu „Dziecięca Piłka Ręczna”. To impreza organizowana przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego dla uczniów z podstawówek. 

REKLAMA

Turnieje powiatowe półfinałowe są przepustką do wielkiego Festiwalu Piłki Ręcznej, który w czerwcu odbędzie się w Kielcach. W poniedziałek takie zawody odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Udział wzięli w nim uczniowie klas I-III z aż dwunastu szkół z powiatu koneckiego! Były to: SP Radoszyce, SP Fałków, SP 1 Końskie, SP Modliszewice, SP Grodzisko, SP Stąporków, SP Stadnicka Wola, SP Królewiec, SP Kazanów, SP Pomyków, SP Rogów i SP Kłucko.

Na zdjęciu: Drużyna z Fałkowa

REKLAMA

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, a następnie grały systemem każdy z każdym. Do finału awansowały najlepsze ekipy z danej grupy: Szkoła Podstawowa z Królewca, Kłucka oraz Fałkowa.

W pierwszym ze spotkań finałowych Fałków pokonał Kłucko 11:4, następnie Królewiec zwyciężył z Fałkowem 8:6, a w ostatnim meczu Królewiec pokonał Kłucko 6:0. Dzięki tym wygranym powiatowy turniej z cyklu „Dziecięca Piłka Ręczna” wygrała Szkoła Podstawowa z Królewca!

Do finału awansowały: SP Królewiec i SP Fałków.

Zdjęcia (własne, Piotr Koń, Jacek Kołodziejczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA