REKLAMA

Kronika policyjna: Potrącony pieszy, kradzieże i oszustwa internetowe

O zdarzeniach z kronik policyjnych z terenu powiatu koneckiego informujemy w naszym stałym cyklu. Tym razem o potrąceniu pieszego, kradzieżach i oszustwach internetowych. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

We wtorek (23.01.2018) około godziny 15.30 w rejonie miejscowości Morzywół  trasą wojewódzką 728 szedł nietrzeźwy 59 latek z Opoczna. W jego organizmie było 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. –„Mężczyzna szedł po  właściwej stronie drogi w kierunku Gowarczowa, zatoczył się i wszedł pod mijający go pojazd Żuk jadący z naprzeciwka, którym kierował trzeźwy 61-latek ze Skarżyska.” – tłumaczy nam Piotr Przygodzki, rzecznik prasowy koneckiej policji.

REKLAMA

Pieszy uskarżał się na ból lewej kostki, został zabrany do szpitala w Końskich. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

W miniony wtorek w Końskich nieznany sprawca wyjął z torebki 67-latki portfel. Kobieta za sprawą tej kradzieży straciła 1007 złotych.

W ostatnich czasie 27-latek z Końskich za pośrednictwem portalu internetowego zakupił konsolę do gier za kwotę 610 złotych. Po mimo dokonania przelewu pokrzywdzony do dnia dzisiejszego nie otrzymał zamówionego towaru.

Natomiast 28-latek, także z Końskich za pośrednictwem portalu internetowego zakupił telefon komórkowy w kwocie 1735 zł. Pomimo uiszczenia opłaty pokrzywdzony nie otrzymał zamówionego towaru.

Z kolei 22-latek z Końskich kupił 4 aluminiowe felgi do samochodu marki BMW za 1450 złotych. On także uiścił opłatę, a zamówionego towaru nie otrzymał.

REKLAMA
REKLAMA