REKLAMA

Kronika policyjna: Samozapłon ciężarówki, pijani kierowcy i kradzież w gminie Słupia

W naszej kronice informujemy dziś o kilku zdarzeniach drogowych i jednej kradzieży z terenu powiatu koneckiego. Tym razem będzie o gminach: Stąporków, Ruda Maleniecka i Słupia Konecka.

REKLAMA

Dziś w nocy w okolicach krzyżówek rudzkich nagle zapaliła się ciężarówka marki Renault. W samochodzie prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Pożar ugasiły zastępy: PSP oraz OSP Ruda Maleniecka. Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach.

Również dzisiejszej nocy w Stąporkowie zatrzymano dwóch pijanych kierowców. Pierwszy z nich został skontrolowany na ulicy Stefana Żeromskiego. Był to 25-letni mieszkaniec gminy Stąporków, który poruszał się Volkswagenem Golfem. Policja zabrała mu prawo jazdy kategorii B. Drugi to kierowca motocyklu marki Hyosung. 31-latek pochodzi z gminy Bliżyn. Zatrzymano go na ulicy Plac Wolności i w wydychanym powietrzu miał aż 2,11 promila! Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

REKLAMA

W obu sprawach postępowanie prowadzi KP Stąporków.

Ostatnia informacja w naszej kronice to kradzież w miejscowości Hucisko Bania w gminie Słupia (Konecka). Kilka dni temu nieznani sprawcy po uprzednim odsunięciu metalowej zasuwy wrót stodoły dostali się do jej wnętrza skąd dokonali przywłaszczenia przyczepki jednoosiowej własnej konstrukcji do przewozu zwierząt o wartości 1500 zł.

REKLAMA