REKLAMA

Krzesimir Dębski i String Connection zagrają w Końskich!

Zaduszki Jazzowe migrują za Piotrem Salatą z Klubu Osiedlowego KAESEMEK do koneckiego Domu Kultury. Już 3 listopada podczas imprezy dedykowanej przedwcześnie zmarłemu Markowi Cieślakowi zagra Krzesimir Dębski z zespołem String Connection. 

REKLAMA

Krzesimir Dębski podczas czerwcowego koncertu w Stąporkowie.

Krzesimir Dębski wraz z żoną Anną Jurksztowicz gościł w czerwcu w Stąporkowie i tam publiczność odebrała go naprawdę serdecznie. W Końskich prawdopodobnie będzie podobnie.

REKLAMA

Przypomnijmy, że „Zaduszki Jazzowe” to coroczny koncert poświęcony pamięci Marka Cieślaka, legendy koneckiej sceny muzycznej. Każdorazowo w Klubie Osiedlowym KAESEMEK w listopadzie występowała mniejsza bądź większa gwiazda jazzu. Rok temu była to Ewa Uryga, w roku 2015 w Końskich gościł Maciej Kądziela i Quinet Feat. Tym razem gwiazdą już XIV edycji „Zaduszek Jazzowych” będzie chluba tego nurtu w Polsce – grupa String Connection.

Zespół powstał  w 1981 roku w Poznaniu i już w latach 80-tych zasłużył sobie na miano kultowego. Muzycy grali w całym kraju, ale i poza jego granicami,  między innymi w Niemczech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Najbardziej znany skład zespołu to: skrzypek Krzesimir Dębski, basista Krzysztof Ścierański, saksofonista Janusz Olejniczak, pianista Janusz Skowron i perkusista Krzysztof Przybyłowicz.

Koncert w sali kawiarnianej koneckiego Domu Kultury rozpocznie się w piątek 3 listopada o godzinie 18.00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

REKLAMA
REKLAMA