KS Smyków i Kamionka walczyły w B Klasie

Dwie drużyny z powiatu koneckiego znajdują się na dnie piłkarskiej, świętokrzyskiej Klasy B. Mowa o KS Smyków oraz Kamiennej Woli.

Dla smykowian to trudna runda, ponieważ zdecydowaną większość spotkań rozgrywają oni na wyjeździe. Powodem takiego harmonogramu jest planowane na wiosnę otwarcie nowego boiska w tej gminie. To na tym obiekcie tamtejszy KS ma rozgrywać wiosną wszystkie swoje mecze.

Zdjęcie z meczu KS Granat Borki - KS Smyków.

Zdjęcie z meczu KS Granat Borki – KS Smyków.

W ostatnią niedzielę KS Smyków w Mniowie walczył z Granatem Borki i niestety po wyrównanym meczu ekipa z naszego powiatu przegrała 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Patryk Zapała.

W najbliższą niedzielę KS Smyków zagra w Samsonowie z tamtejszym Samsonem.

Drugą drużyną z naszego powiatu, która występuje w B Klasie jest KS Kamienna Wola. Zawodnicy z gminy Stąporków do tej pory zdobyli tylko trzy ligowe punkty, a swojego dorobku nie powiększyli też w ostatnią niedzielę. Kamionka grała wtedy z ULKS-em Łączna i w 70. minucie przegrywała 0:7. Jednak w ostatnich minutach tej drużynie udało się strzelić cztery bramki. Konkretnie zdobyli je: Adam Pera – 2; Tomasz Kapusta i Olaf Opala.

Za tydzień Kamionka na wyjeździe zagra z Płomieniem Wólka Kłucka.