REKLAMA

KSSPR kończy sezon na dziesiątej pozycji w I Lidze [wideo, zdjęcia]

cW składającej się z piętnastu zespołów grupie B I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn KSSPR Końskie ostatecznie uplasowało się na dziesiątej pozycji. Mistrzem rozgrywek został SPR PWSZ Tarnów. W ostatniej kolejce nasi pokonali ASPR Zawadzkie. 

REKLAMA

W środowy wieczór „Konie” w ostatnim ligowym boju podejmowały ASPR Zawadzkie, czyli dwunastą drużynę w I Lidze. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 16:14. Do 50 minuty podopieczni braci Napierałów prowadzili 27:22 i w pełni kontrolowali przebieg tego meczu. Wtedy nastąpiło rozluźnienie, pojawiły się problemy i goście doprowadzili do rezultatu 28:27.- „Do pewnego momentu wszystko wyglądało dobrze, ale niestety w pewnym momencie coś się zacięło i ASPR nas postraszyło. Na szczęście dwie dobre akcje chłopaków pozwoliły uspokoić grę, znowu odskoczyć i dowieźć szczęśliwy wynik do końca.” – mówił nam tuż po meczu Robert Napierała, trener koneckiego zespołu.

Ostatecznie KSSPR wygrało w tym boju 31:28. Najlepszym zawodnikiem w barwach naszego zespołu wybrano Piotra Gasina. Konie zakończyły sezon na dziesiątej pozycji w I Lidze. –„To faktycznie był ciężki sezon. Nie zagraliśmy chyba ani jednego meczu w pierwszym składzie, cały czas ktoś wypadał, cały czas musieliśmy rotować kadrą. Nawet dzisiaj nie mieliśmy wszystkich chłopaków. Były lepsze i gorsze momenty w naszej grze. Najgorszym była chyba porażka w Chrzanowie, gdzie dostaliśmy lanie. Jednak ta końcówka rozgrywek była już lepsza. Na ostatnie pięć spotkań wygraliśmy cztery.” – mówi trener Napierała.

REKLAMA

Już teraz wiadomo, że przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek 2018/2019 kadra KSSPR-u się zmieni. –„Cały czas prowadzimy rozmowy. Kilku chłopaków deklaruje, że zostanie, z kilkoma innymi ciągle rozmawiamy. Wiadomo, że dwóch ważnych graczy to jest Patryk Mastalerz i Dawid Jakubowski odchodzą do Piotrkowa. Dla Patryka to był chyba najlepszy sezon w życiu, natomiast Dawid to junior, dużo u nas grał, ja jestem z niego bardzo zadowolony. Jeżeli mają propozycję z Superligi to niech idą, my nie mamy prawa ich zatrzymywać. Nasza polityka kadrowa jest taka, że głównie szkolimy, a jeśli ktoś idzie do wyższej ligi to tylko możemy się cieszyć. Mimo to z optymizmem patrzymy w przyszłość, patrzymy na kolejny sezon.” – tłumaczy nam szkoleniowiec.

Zanim jednak rozpocznie się kolejny sezon kibice piłki ręcznej z Końskich przeżywać będą jubileusz 50-lecia tej dyscypliny sportu w mieście. Obchody zaplanowano na wakacje, o ich dokładnym terminie i przebiegu z pewnością Państwa poinformujemy.

KSSPR Końskie – ASPR Zawadzkie 31:28 (16:14)
KSSPR: Kucharczyk, Napierała M., Woś, Jakubowski 1, Sękowski 3, Świercz, Maleszak 3, Pilarski 1, Wnuk, Telka 2, Mastalerz 9, Makowski, Słonicki 2, Napierała 3, Gasin 7.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *