Niestety porażką zakończyło się ostatnie starcie KSSPR Końskie w 2017 roku. Konie przegrały przed własną publicznością z zespołem KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 27:32 (13:17) w ramach 12. kolejki grupy B I Ligi.

Nasi piłkarze ręczni w tym meczu byli zdecydowanie gorsi. Podopieczni trenera Roberta Napierały tylko raz doprowadzili do remisu – w trzeciej minucie przy stanie 1:1. Do przerwy KSSPR przegrywało 13:17. Nadzieje fanów z Końskich odżyły nieco po 10 minutach gry w drugiej połowie. Ekipa, której kapitanem jest Przemysław Matyjasik traciła do Ostrovii tylko trzy bramki i był to moment lepszej gry gospodarzy. Niestety przyjezdni szybko odarli nas z marzeń i odskoczyli najpierw na pięć, a później nawet siedem goli przewagi. Ostatecznie Ostrovia zwyciężyła 27:32. Za najlepszego zawodnika na parkiecie w barwach KSSPR-u uznano Michała Napierałę, którzy rzucił w tym spotkaniu 5 goli.

Kolejny mecz szczypiorniści z Końskich rozegrają po przerwie świąteczno-noworocznej już 6 stycznia. We własnej hali w zaległym pojedynku podejmą MKS Wieluń.

KSSPR Końskie – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 27:32 (13:17)
KSSPR: Napierała M. 5, Woś, Walewski, Maleszak, Bernacki, Pilarski, Wnuk, Rurarz 1, Matyjasik 4, Mastalerz 5, Szot, Słonicki 1, Napierała 2, Gasin 3, Smołuch 6.