KSSPR remisuje z Uniwersytetem Radom

W meczu 11. kolejki I ligi grupy B seniorzy KSSPR Końskie zremisowali na wyjeździe z zespołem KS Uniwersytet Radom 28:28 (18:12).

Zdjęcie poglądowe.

Pierwszą połowę podopieczni trenera Roberta Napierały „przespali”. Źle zaczęli i w obronie i w ataku. Zdaniem naszego trenera było za mało ruchu. Zdecydowanie lepiej było w drugiej odsłonie. – „Wyszliśmy w obronie z wysuniętym zawodnikiem. Wyłączyliśmy z gry najlepszego strzelca Grzegorza Mroczka. Zaczęliśmy systematycznie odrabiać straty” – powiedział nasz trener.

Na 30 sekund przed końcową syreną, po bramce Michała Napierały, nasi prowadzili 28:27. Zwycięstwo było bardzo blisko, jednak gospodarze po rzucie karnym wyrównali. – „Cieszymy się, że wyjeżdżamy z Radomia z jednym punktem. Chciałbym pochwalić chłopaków za walkę w drugiej połowie” – dodał po meczu Robert Napierała.

Uniwersytet Radom ten remisowy mecz zakończył z dwoma punktami, ponieważ zgodnie z nowymi przepisami wygrał konkurs rzutów karnych. W spotkaniu nie zagrał Bartosz Sękowski. Następny mecz konecczanie zagrają za tydzień w sobotę we własnej hali o godzinie 18.00, a ich przeciwnikiem będzie zespół KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Nasi zajmują obecnie dziewiątą pozycję w tabeli I Ligi.

KS Uniwersytet Radom – KSSPR Końskie 28:28 (18:12)

Uniwersytet: Łukasz Sulima, Krzysztof Markowski, Marcin Hernik – Paweł Socha 1, Kacper Kiraga, Mateusz Wiak 7, Grzegorz Mroczek 8, Mateusz Jurgilewicz, Piotr Pawelec, Adrian Gruszczyński, Radosław Pomiankiewicz 5, Paweł Kowalczyk 2, Marek Kubajka 1, Sebastian Włoskiewicz 4, Bartłomiej Misalski, Rafał Banaczek. Trener Mariusz Grela. Osoba towarzysząca Aleksandra Skalska. Osoba towarzysząca Łukasz Sulima. Kary 6 minut.

KSSPR: Patryk Wnuk, Daniel Szot – Michał Napierała 4, Dawid Jakubowski, Dawid Maleszak 2, Artur Rurarz 3, Przemysław Matyjasik 8, Patryk Mastalerz 1, Krzysztof Słonicki 1, Tomasz Napierała 1, Piotr Gasin 1, Sebastian Smołuch 7. Trener Zygmunt Kamys. Osoba towarzysząca Robert Napierała. Osoba towarzysząca Daniel Sroczyński. Osoba towarzysząca Mariusz Więckowski. Kary 4 minuty.

tekst: kssprkonskie.pl