KSSPR wygrywa w Łodzi

KSSPR Końskie zwyciężyło w sobotę w Łodzi z Anilaną i zajmuje dobre piąte miejsce w tabeli Grupy B I Ligi Mężczyzn.

Podobnie jak przed tygodniem nasi zawodnicy nieco przespali pierwszą połowę. Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce podopieczni Roberta Napierały zwyciężyli z silnym ŚKPR Świdnica 27:24, ale do przerwy to rywale byli lepsi o dwa gole. Wczoraj w Łodzi było podobnie.

KSSPR po pierwszej połowie przegrywało 14:11, a po kilku minutach drugiej odsłony nawet 16:11. Wtedy nastąpiło przebudzenie „Koni”. Po kilku akcjach młodego Dawida Jakubowskiego, kapitana Przemysława Matyjasika i powracającego Piotra Gasina naszym udało się doprowadzić do wyrównania. Potem  koneccy szczypiorniści wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca meczu. Ostatecznie konecki zespół zwyciężył z Anilaną Łódź 23:28. Warto dodać, że trenerem drużyny gości jest wywodzący się z Końskich i niegdyś grający w KSSPR Michał Matyjasik.

Za tydzień KSSPR Końskie w hali przy ulicy Stoińskiego podejmie zawsze mocny MTS Chrzanów. Początek spotkania w sobotę o godzinie 18.00.

Anilana Łódź – KSSPR Końskie 23:28 (14:11)
KSSPR: Wnuk, Szot , Jakubowski 2, Bernacki 1, Sękowski 2, Maleszak 4, Pilarski, Rurarz, P. Matyjasik 11, T. Napierała 2, Gasin 2, Smołuch 4.