REKLAMA

Ktoś podpalił dom w gminie Fałków?

Dzisiaj (03.10.2017) przed południem doszło do pożaru budynku mieszkalnego w małej miejscowości Dąbrowa w gminie Fałków. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie. 

REKLAMA
pożar, pożar budynku, straż pożarna

Zdjęcie poglądowe.

„Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, obiekt drewniany, pokrycie blacha – pożarem objęte były wszystkie pomieszczenia. Na miejscu działania prowadziły dwie jednostki OSP. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się powierzchnie.” – opowiada Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

REKLAMA

Podczas działań właścicielka posesji stwierdziła, że możliwe jest aby wewnątrz przebywał jej syn. –„W trakcie prowadzenia działań, informacja ta nie potwierdziła się.” – informuje Czapelski i dodaje –„W jednym z pomieszczeń natknięto się na kanister 5 l z cieczą palną najprawdopodobniej olej napędowy. Jako przypuszczalną przyczynę powstania pożaru przyjęto podpalanie – wskazywała na to obecność zbiornika z cieczą łatwopalną w budynku oraz charakterystyczne wypalenia powierzchni w miejscach gdzie najprawdopodobniej rozlano ciecz palną. Dodatkowo właścicielka poinformowała, iż budynek pozostawał bez nadzoru przez jakiś czas, a dostęp do niego był swobodny – otwarte drzwi.” – mówi strażak.

Po akcji budynek nie nadawał się do zamieszkania. Strażacy powiadomili więc Urząd Gminy w Fałkowie, a na miejsce przybyli przedstawiciele GOPS-u. W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki: JRG Końskie, OSP Fałków i OSP Czermno.

 

REKLAMA
REKLAMA