REKLAMA

Aktualizacja: Ktoś truje psy w gminie Końskie? Są kolejne zatrucia

W weekend do naszej redakcji zostało przesłane ogłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców miejscowości Brody w gminie Końskie dotyczące zatruwania psów. Natomiast konecka policja nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie. 

REKLAMA

Takie ogłoszenie pojawiło się w sieci. Informacja o podobnej treści wpłynęła do naszej redakcji.

Autorka listu w rozmowie z nami stwierdziła, że zatruty został jej pies, a także jeszcze jedno zwierzę w miejscowości. Według jej relacji mężczyzna jeżdżący jasnym mercedesem podrzuca trutkę, a następnego dnia zwierzęta zdychają.

REKLAMA

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Końskich –„Przez okres weekendu, czyli od piątku do dziś nie otrzymaliśmy zgłoszenia dotyczącego zatruwania zwierząt.” – informuje Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP w Końskich.

Aktualizacja: Po publikacji do naszej redakcji odezwała się jeszcze jedna czytelniczka. Tym razem opowiedziała nam o zatruciu zwierzęcia w miejscowości Piła w gminie Końskie.„Wczoraj umarł nasz 10-letni, piękny i zdrowy owczarek niemiecki. Mieszkamy w Pile koło Końskich. W klinice, po zrobieniu badań, okazało się, że miał bardzo silne zatrucie, które w takiej postaci następuje po spożyciu silnego środka toksycznego. Wątroba nie poradziła sobie z „tym czymś”, nastąpiła arytmia serca, pies był we wstrząsie i w końcu w śpiączce. Nie możemy sobie poradzić z tą tragedią. To, jak cierpiał nasz pies, jest nie do opisania. Niestety nie udało się go uratować.” – informuje i przestrzega czytelniczka.

Jeżeli Państwo mieli do czynienia z opisywanym zdarzeniem prosimy o kontakt na naszą informacyjną skrzynkę [email protected]

REKLAMA
REKLAMA