REKLAMA

Kupił ukraińskie prawo jazdy. Policjanci nie dali się nabrać

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali do kontroli audi kierowane przez 39-latka z gminy Końskie. Mężczyzna okazał policjantom ukraińskie prawo jazdy, które okazało się fałszywe.

REKLAMA

Wczoraj policjanci z koneckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe audi, za kierownicą którego znajdował się 39-latek z gminy Końskie. Mężczyzna został skontrolowany w związku z nieprawidłowym parkowaniem w centrum miasta. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, 39-latek okazał ukraińskie prawo jazdy, które wydało się stróżom prawa podejrzane. –„Policjanci skrupulatnie zaczęli pytać mężczyznę o przebieg egzaminu na prawo jazdy za wschodnia granicą. Mężczyzna nie potrafił jednak określić, jakim samochodem i w jakim miesiącu zdawał egzamin. Trudność sprawiło mu również podpisanie się w taki sam sposób jak na blankiecie. Ponadto na prawie jazdy widniało, że mężczyzna aż sześć kategorii zrobił jednego dnia. Ostatecznie okazało się, że kontrolowany mężczyzna nigdy nie posiadał polskiego prawa jazdy, gdyż nie mógł ukończyć z wynikiem pozytywnym egzaminu państwowego w kraju, a także nigdy nie przekroczył granicy polsko- ukraińskiej. Jak wyznał policjantom, prawo jazdy załatwił mu nieznany obywatel Ukrainy za kwotę 2 tysięcy złotych.” – informuje starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Teraz sprawą mężczyzny zajmie się sąd. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *