REKLAMA

Kwesta na Wszystkich Świętych z dużym sukcesem

Świetną robotę wykonali wolontariusze kwestujący podczas uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków i pomników. Zebrano ponad 11 tysięcy złotych!

REKLAMA

Wolontariusze na cmentarzu w Końskich byli niemalże od świtu do późnych godzin godzin wieczornych.

Oficjalna zebrana kwota to dokładnie 11 885 złotych i 39 groszy. W zbiórce w środę oraz w czwartek uczestniczyło dokładnie 50 osób. Kwesta przeprowadzona została na koneckiej nekropolii, a także w instytucjach publicznych – między innymi w Domu Kultury w Końskich, Bibliotece Publicznej i Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich. –„Dziękuję wszystkim kwestującym, a także tym, którzy wspierali zbiórkę. Dzięki tym pieniądzom najprawdopodobniej uda nam się zrealizować założone wcześniej cele” – opowiada nam Wojciech Pasek, prezes koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, organizator kwesty.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w tym roku krajoznawcy, a także miłośnicy historii zbierali na remont pomnika Natalii Królikowskiej, sześcioletniej dziewczynki tuż przy dzwonnicy Kościoła św. Anny oraz na dwa groby – jeden hrabiego Wijachorskiego i drugi Walerii Studzieńskiej, pierwszej siostry Niepokalanki w Końskich, która zmarła w 1895 roku.

REKLAMA
REKLAMA