Łatwa wygrana KSSPR-u w derbach województwa [wideo, zdjęcia]

Derby dla nas! Podopieczni Michała Przybylskiego nie dali szans we własnej hali szczypiornistom, którzy przyjechali z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po tej wygranej KSSPR traci tylko trzy punkty do lidera I ligi.

Powyżej znajdą Państwo obszerne fragmenty derbowego pojedynku KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

Spotkanie było wyrównane tak naprawdę tylko przez pierwsze dwadzieścia minut. Dokładnie po takim czasie na tablicy widniał wynik 8:7, a „Konie” zaczęły odjeżdżać przyjezdnym. Do przerwy mieliśmy 13:9, a taki wynik tylko zwiastował znakomitą grę naszych w drugiej odsłonie.

W 34 minucie było już 16:9, a swój najlepszy mecz w sezonie rozgrywał Tomasz Napierała. Weteran koneckiego zespołu ostatecznie rzucił 9 goli i uczestniczył czynnie niemal w każdej ofensywnej akcji zespołu. W drugiej połowie nasi pewnie kontrolowali grę i na jedno trafienie KSZO odpowiadali dwiema lub trzema bramkami. Było to możliwe dzięki skutecznym interwencjom Daniela Szota, który tego dnia spisywał się fenomenalnie! Ostatecznie dzięki świetnej postawie większości piłkarzy KSSPR zwyciężyło w derbach 28 do 20.

Za dwa tygodnie „Konie” na wyjeździe powalczą z Olimpem Grodków.

KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 28:20 (13:9)
Skład KSSPR-u: Sękowski 5, Słonicki, Walewski, Maleszak 1, Pilarski, Wnuk, Jamioł 5, Kupis 2, Matyjasik, Napierała 9, Mastalerz, Szot 2, Gasin, Rutkowski, Smołuch 4.