REKLAMA

Leczenie zimnem i wodą w Marlla-med w Czermnie [wideo, zdjęcia]

Żywioły potrafią odegrać w kwestii naszego zdrowia wielką rolę. Dzisiaj pokazujemy, jak leczy się urazy mięśniowo-kostne między innymi przy pomocy wody, zimna, a także laserów i radiofali.

REKLAMA

Wszystkie wspomniane techniki dostępne są w Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Marlla-med, które mieści się w Czermnie, w gminie Fałków, w powiecie koneckim. Krioterapia, czyli leczenie zimnem, znane było w pierwotnej wersji już w starożytnej Grecji. W czermińskim centrum dzięki tej technice likwiduje się ból i urazy miejscowe. Nowoczesna aparatura, która znajduje się w Marlla-med nawiewa parą azotu o temperaturze około – 170 stopni Celsjusza na tkanki danej cześci ciała pacjenta. –„Początkowo zwęża naczynia krwionośne, następnie dochodzi do ich gwałtownego rozszerzenia, a efektem tego jest lepsze natlenienie tkanek, odżywienie i to skutkuje szybszym powrotem do zdrowia. Stosuje się krioterapię w stanach zapalnych, ostrych, przewlekłych bólach układu mięśniowo-szkieletowego, a także w stanach pourazowych.”  – tłumaczy Mateusz Leszcz, fizjoterapeuta.

O skuteczności terapii zimnem przekonuje także jedna z pacjentek. Pani Beata przyszła do Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Marlla-med z kilkoma dolegliwościami. – „Przyszłam tu z bólem kręgosłupa oraz stawów w łokciach i kolanach. Można powiedzieć, że ból się zmniejsza. Dzisiaj mam trzeci zabieg i zdecydowanie ból się zmniejsza.” – mówi Beata Kaczmarek pochodząca z gminy Masłowice, pacjent.

REKLAMA

Pomóc w walce z bólem ma także aquavibron. To urządzenie do masażu, które przede wszystkim wykorzystuje wodę. –„Jako źródło energii wykorzystuje wodę wodociągową pod normalnym ciśnieniem, która wprawia w drgania membranę. Badania naukowe udowodniły pozytywne efekty w schorzeniach układu krążenia, schorzeniach neurologicznych, reumatologicznych, a także w zwykłych stanach pourazowych.” – opowiada Mateusz Leszcz.

A’propos schorzeń reumatologicznych to już od stycznia w Marlla-med przyjmował będzie lekarz specjalista reumatolog Przemysław Bornicki, jeszcze w grudniu pierwszych pacjentów w tym miejscu przyjmie urolog Michał Lipowski. Dotychczas w centrum pracowali także ortopeda i lekarz chorób wewnętrznych. Zapisy do wszystkich specjalistów odbywają się telefonicznie.

Marlla-med, nowe zabiegi (4)

Wracając do walki z bólem i leczenia schorzeń mięśniowych oraz kostnych to warto opowiedzieć o terapii radiofalowej ukierunkowanej. Radiofale wytwarza specjalne urządzenie. Jedna z jego elektrod działa na mięśnie i tkanki powierzchowne, druga zaś trafia głębiej. Fale działają na tkanki powodując ich selektywne przegrzanie. To daje możliwość pracy z pacjentami w stanach ostrych, natomiast prowadzenie terapii w trybie atermicznym pozwala pracować z lżejszymi przypadkami. –„Głównymi wskazaniami do terapii radiofalowej ukierunkowanej są ostre i przewlekłe schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego, bóle kręgosłupa, zespół bolesnego barku, zespół ciasnoty podbarkowej, choroby zwyrodnieniowe stawów obwodowych oraz kręgosłupa, tendinopatie, obrzęki, nadciągnięcia, przykurcze, przeciążenia mięśni. Efekty terapii w postaci natychmiastowej ulgi w bólu, rozluźnienia mięśni, zmniejszenia obrzęku oraz przyspieszenia regeneracji tkanek zostały potwierdzone naukowo.”  – mówi o działaniu fal Monika Spera, fizjoterapeutka.

Radiofale są znakomite w walce z bólem i podczas rehabilitacji. Równie skuteczną metodą jest laser wysokoenergetyczny. To urządzenie emitujące na ciało pacjenta światło laserowe o bardzo dużej mocy. –„W porównaniu do standardowej, zimnej laseroterapii ma ponad trzydzieści razy większą moc, co pozwala na głębsze przenikanie w tkanki, a także szybkie efekty terapeutyczne. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Stosuje się go między innymi w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów, urazów mięśni i ścięgien oraz w dolegliwościach bólowych układu mięśniowo-szkieletowego.” – mówi Daniel Janus, fizjoterapeuta w Marlla-med.

A jeżeli Państwo nie wiedzą, które z licznych urządzeń i metod leczenia oraz rehabilitacji dostępnych w Marlla-med są wskazane na Wasze dolegliwości, to najlepiej zadzwonić lub przyjść do tego centrum zdrowia i wypytać specjalistów. Oni zawsze chętnie udzielą rad. Zapisy prowadzone są telefonicznie –  785 303 040. Cennik znajdą Państwo klikając TUTAJ (lub na stronie marlla-med.pl). Uwaga! Tylko w grudniu na wszystkie usługi Centrum Zdrowia z siedzibą w Czermnie przyznawany jest świąteczny rabat w wysokości 30 %!

Marlla-med, nowe zabiegi (2)

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *