REKLAMA

Lekarze nie będą protestować. Podwyżki podpisane

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami dzisiaj około godziny 11.00 dyrektor Szpitala im. św. Łukasza w Końskich podpisał porozumienie z lekarzami specjalistami w myśl którego pensja medyków wzrośnie z około 5 tysięcy złotych brutto do 9 tysięcy złotych brutto. 

REKLAMA

Dyrektor koneckiego szpitala podpisał porozumienie z lekarzami specjalistami. Czy zostanie za to ukarany i straci pracę?

Podczas porannego spotkania lekarzom został jeszcze przedstawiony wariant, który wczoraj zaproponowały Zarząd i Rada Powiatu, czyli podwyżki do 7 tysięcy złotych (więcej o tym w naszych materiałach wideo: news TUTAJ, skrót z sesji TUTAJ). Od razu odrzucili oni taką ewentualność. Z informacji, które zostały nam przekazane ze środowiska lekarskiego wynika, że podtrzymano dotychczasowe warunki – wzrost płac do 9 tysięcy złotych lub o godzinie 16.00 porzucenie dyżurów.

REKLAMA

W takiej sytuacji dyrektor Przybylski nie miał innego wyjścia – podpisał porozumienie z lekarzami specjalistami. To oznacza, że szpital będzie pracował normalnie. Jednocześnie po roku strata finansowa lecznicy prawdopodobnie wyniesie około 10 milionów złotych. Dyrektor Przybylski twierdzi, że po wypełnieniu kontraktów z NFZ może ona być niższa.

Niezależnie od jej wysokości zobowiązany do jej pokrycia będzie samorząd powiatu koneckiego. Tego zaś na to nie stać. –„Nie stać nas na taką stratę. Co więcej nie możemy na wydatki bieżące zaciągać kredytów. Tak jak zadecydowały: Zarząd i Rada te podwyżki są niezgodne z naszą wolą” – mówił nam wczoraj starosta konecki Bogdan Soboń.

Czy zatem dyrektor, który nie spełnia woli swoich pracodawców zostanie w jakiś sposób ukarany? W mediach już pojawiają się informacje o możliwym zwolnieniu Przybylskiego. Póki co są one nieoficjalne. Do sprawy na pewno powrócimy.

REKLAMA
REKLAMA