REKLAMA

Lodowisko będzie już za moment! Za darmo! [wideo, zdjęcia]

Aura nie pozwoliła wcześniej otworzyć lodowiska, ale wiemy że już za chwilę będzie można się w Końskich poślizgać. Jest też duża niespodzianka od władz miasta!

REKLAMA

W ostatnich tygodniach wielokrotnie pytano nas: kiedy otworzą lodowisko? Spieszymy więc donieść, że prace trwają i lada dzień będzie można wejść w łyżwach na Biały Orlik znajdujący się w Końskich przy ulicy Południowej. –„W tej chwili trwają prace, ze względu na sprzyjającą aurę, związane z zalaniem lodowiska wodą. Następnie uruchomimy działania związane z mrożeniem tafli. Mam nadzieję, że w tym tygodniu lodowisko zostanie otwarte.” – powiedział nam wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Co więcej: na lód będzie można wejść zupełnie za darmo! Niekonieczne są nawet własne łyżwy.

REKLAMA

„W tym roku ze względu na duże opóźnienie spowodowane warunkami atmosferycznymi uruchamiamy lodowisko i będzie ono funkcjonowało na zasadach nieodpłatnych.  Oczywiście udostępniamy łyżwy, w tej chwili trwają przygotowania związane z ostrzeniem i przygotowaniem tego sprzętu do użytkowania.” – mówi Jasiński.

To doskonała wiadomość zwłaszcza dla młodzieży szkolnej. Ferie w Świętokrzyskim startują niezwykle wcześnie, bowiem już za dwa tygodnie. To idealny moment choćby na naukę jazdy na łyżwach na darmowym koneckim lodowisku. Przypominamy, że czynne będzie ono codziennie od godziny 10 do 21.

Aktualizacja: Z naszych informacji wynika, że lodowisko czynne będzie już w piątek lub w sobotę. Godziny otwarcia mogą ulegać zmianom.

Zdjęcia:

Lodowisko 2

REKLAMA