REKLAMA

Magiczny wieczór z Trzema Królami w koneckim Domu Kultury [wideo, zdjęcia]

Pięknie było podczas „Wieczoru Trzech Króli” w niedzielę w koneckim Domu Kultury. Widowisko przygotowane przez organizatorów Orszaku Trzech Króli było swego rodzaju podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie. Musical został nagrodzony gromkimi brawami. 

REKLAMA

„Po raz pierwszy robimy po orszaku Wieczór Trzech Króli. To spotkanie się ze wszystkimi organizatorami, osobami które współpracowały z nami przy tworzeniu orszaku, aktorami dużymi i małymi oraz wszystkimi mieszkańcami, którzy chcieli przyjść i troszkę przedłużyć to święto Trzech Króli. Zaprezentujemy musical, który przygotowała młodzież wraz z dorosłymi, a następnie podsumujemy tę edycję Orszaku Trzech Króli, wręczymy dyplomy i podziękowania. One należą się dużej ilości osób, to kilkadziesiąt osób. Jestem przede wszystkim wdzięczny służbom i mundurowym budżetowym, ale i stowarzyszeniowym takim jakim Jednostki Strzeleckie, harcerze, oni naprawdę spisali się na medal, poprowadzili ludzi genialnie i bez nich by się to nie udało. Jest tu też ogromna rola proboszczów, księży koordynatorów, wszystkich którzy się włączyli w to piękne wydarzenie. Naprawdę wielki pokłon dla nich. Sami nie bylibyśmy w stanie tego wykonać. Chcemy Wam podziękować, bez Was to wydarzenie nie byłoby tak cudowne i tak tłumne jak się to odbyło wczoraj.” – opowiedzieli nam jeszcze przed Wieczorem Trzech Króli Iza i Andrzej Kosowie, inicjatorzy sprowadzenia do Końskich Orszaku.

Wieczór Trzech Króli miał podsumować nie tylko tegoroczną edycję orszaku, ale wszystkie trzy dotychczasowe. To właśnie dzięki Andrzejowi i Izie Kos to wydarzenie zagościło w Końskich i w powiecie koneckim. Od początku było ono bardzo udane: mnóstwo osób uczestniczyło w nim w charakterze widzów, ale i wielu było zaangażowanych w tworzenie tego dzieła. –„Na początku byliśmy pod ogromnym wrażeniem Orszaku Warszawskiego, który w tym roku obchodził jubileusz dziesięciolecia. Zawsze z podziwem go obserwowaliśmy, co prawda nie uczestniczyliśmy, ale podglądaliśmy przez telewizję i internet. Nawiązaliśmy kontakt z Fundacją. To nie jest nasz wymysł: musieliśmy spełnić szereg procedur by ten orszak miał formę prawną. Orszak jest ubezpieczony na grube miliony złotych, oprócz ubezpieczenia zaangażowane muszą być służby. Wszelkie procedury muszą być zachowane: formalne, czasowe i mamy nadzieję, że z każdym rokiem ta logistyka będzie się poprawiać” – tłumaczą Państwo Kosowie.

REKLAMA

Zaangażowanie i organizację Orszaku Trzech Króli szybko doceniła władza Miasta i Gminy Końskie. Burmistrz Krzysztof Obratański mówił w niedzielę o dużej roli tego wydarzenia. –„Od strony i kulturalnej i społecznej i integracyjnej możemy sobie pogratulować sposobu realizacji tego wydarzenia, które bardzo jednoczy. W dzisiejszym świecie, w którym tak bardzo zwraca się uwagę na różnice, tak je podkreśla coś co się udaje, coś co jest zaproszeniem do jedności i wspólnego świętowania jest wyjątkowo ważne i myślę, że pod tym względem możemy sobie pogratulować udanych obchodów. Nie tylko ze względu na tę szatę jasełkową, ale i poczucie jedności, które nam wszystkim towarzyszyło. Za to chciałbym podziękować i pomysłodawcom i organizatorom i wykonawcom.” – powiedział do zgromadzonych włodarz Końskich.

Następnie widownia, która tego dnia po brzegi wypełniła salę kawiarnianą Domu Kultury obejrzała znakomite muzyczne widowisko opowiadające o narodzeniu Jezusa Chrystua i misji Trzech Królów.  Po spektaklu organizatorzy uhonorowali wszystkich zaangażowanych w ruch OTK na konecczyźnie,  już dziś zapraszają oni do wzięcia udziału w IV Orszaku, który 6 stycznia 2019 roku ponownie przejdzie przez Końskie. Przygotowania do niego ruszą tak naprawdę już za chwilę. –„Pierwsze prace zaczynają się w połowie roku, bo myślimy wtedy nad scenariuszem. Jego temat podrzuca fundacja, która chce by wszystkie orszaki, a jest ich w Polsce 647 w tym roku były wszystkie jednolite. Stąd też wszyscy mamy takie same korony, śpiewniki, scenariusz. […] Naprawdę zapraszamy wszystkich Państwa do udzielania się, do udziału w tym orszaku. Do tego by czynnie występować. To jest orszak normalnych ludzi, kompletnie spontanicznie jest, to fajna, miła zabawa. Zapraszamy wszystkie grupy z naszej gminy, powiatu, wszystkie osoby, które chcą wystąpić, wziąć udział to kontaktujcie się z nami drogą mailową, facebookową, czy z Domem Kultury. Serdecznie zapraszamy.” – w ten sposób Iza i Andrzej Kosowie zachęcają do włączenia się w ruch Orszaku Trzech Króli.

Kontaktować się z organizatorami można mailowo: [email protected] lub za pośrednictwem Facebooka – TUTAJ.

Obsada Orszaku Trzech Króli 2018 Końskie
Trzej Królowie:
Marian Jedynak
Piotr Polak
Damian Szustak
Święta Rodzina – sobota:
Magdalena, Paweł Słowikowscy
Święta Rodzina – Niedziela:
Maja Kos
Wojtek Potocki
Zastępy Anielskie:
Małgorzata i Gabrysia Ciszek, Ewa Podżerek, Barbara Stefańczyk, Letusława Rejczak,
Jolanta Sykuła, Jagoda Więcław, Taja Kazimierska, Anna Makuch,
Gospoda:
Teresa Dunajska, Janina Malicka, Barbara Zenka, Marian Paras, Grzegorz Maślak, Andrzej Kołodziejczyk
Pasterze:
Stanisław Chojnacki, Basia Więcław, Stanisław Mirowski, Karol Wiaderny, Wiesław Gilewski
Herod
Aleksander Kopański
Śmierć – Ilona Kazimierska
Żołnierz – Kamil Jakubowski
Diabeł – Andrzej Kos
Wokal – Ala Woldańska, Zuzia Szlenk, Teresa Krawczyńska, Nina Feliks, Jadzia Kołodziej, Gosia Ciszek, Maja Kos, Ania Makuch, Wojtek Potocki, Andrzej Kos
Narratorzy – Paweł Milcarek, Krzysztof Kowalski
Muzyka – Roman Cieślak, Andrzej Kos
Techniczni- Maciej Lisowski, Jan Bukład
Kostiumy, scenografia – Anna Wiaderna
Scenariusz, Reżyseria – Iza, Andrzej Kos
Taniec: Szkoła Tańca Fantasy Dance Academy

Zdjęcia (foto. Arek Góral):

REKLAMA