REKLAMA

Mała szkoła z Kłucka w wielkim finale prestiżowego turnieju! [zdjęcia]

W sobotę w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki programu Dziecięca Piłka Ręczna realizowanego w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Aktywności Fizycznej Dziecięca Piłka Ręczna przeznaczony dla klas I – III. Program realizują ŚCDN, Urząd Marszałkowski we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej i PGE Vive Kielce. W wielkim finale zagrała Szkoła Podstawowa z malutkiego Kłucka w gminie Radoszyce!

REKLAMA

W tej edycji Dziecięcej Piłki Ręcznej wzięło udział 80 szkół z całego województwa. Turniej finałowy rozegrany w hali Vive, czyli w ‚Hali Legionów’ i zgromadził 16 najlepszych drużyn województwa wyłonionych wcześniejszymi eliminacjami. Szkoła Podstawowa z Kłucka jako jedyna reprezentowała powiat konecki i została czwartą drużyną w województwie! Jest to wielki sukces tej drużyny z malutkiej miejscowości!

REKLAMA

Wyniki kształtowały się następująco:

Faza grupowa:
SP Kłucko – SP Krynki 7:5
SP Kłucko – SP Skarżysko- Kamienna 5:5
SP Bęczków – SP Kłucko 1:10

Ćwierćfinał:
SP Łopuszno – SP Kłucko 3:12

Półfinał:
SP Wilczyce – SP Kłucko 7:6
mecz o III miejsce:
SP Kłucko – SP Masłów 9:12

Zawodnicy otrzymali medale, nagrody rzeczowe, sprzęt sportowy i puchary.

Skład drużyny z Kłucka: Opara Bartosz, Jarząb Szymon, Wysokiński Tymoteusz, Opara Maja, Opara Jakub, Błoński Błażej, Ciszek Mateusz, Rydz Małgorzata, Iga Kałuzińska.  Trener: Jacek Kiełbus.

Pierwsze miejsce w finale zajęła Szkoła Podstawowa numer 8 w Kielcach, drugie Szkoła Podstawowa w Wilczycach, a trzecie Szkoła Podstawowa w Masłowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *