REKLAMA

Mamy SuperWolontariuszkę! Nagrodę przekaże rodzinie z Modliszewic!

Basia Więcław była konecką wolontariuszką podczas grudniowej akcji Szlachetna Paczka. Od wczoraj jest też najfajniejszą wolontariuszką w Polsce! W nagrodę otrzymała pierścionek wysadzany szafirami i diamentami. Już zadeklarowała, że przekaże go na aukcję z której dochód zostanie przeznaczony na babcię i wnuków z Modliszewic, którzy stracili dom w wyniku wybuchu gazu (więcej o rodzinie znajdziecie TUTAJ). 

REKLAMA

Basia Więcław na scenie z trójką prowadzących wydarzenie.

Gala podsumowująca kolejną edycję Szlachetnej Paczki odbyła się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Poprowadziło ją trio: Krzysztof Ibisz, Tomasz Kammel i Ewa Drzyzga. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej. Pośród tych gwiazd znalazła się też nasza Barbara Więcław. –„Byłam bardzo zestresowana, ale i ucieszona. Już sama nominacja kapituły do tej grupy kilkunastu wolontariuszy to było dla mnie ogromne wyróżnienie.” – opowiada nam konecka wolontariuszka zaangażowana nie tylko w Szlachetną Paczkę, ale i rejestrację do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych DKMS Polska.

REKLAMA

Podczas wydarzenia wspominano wszystko to co zadziało się w ramach Szlachetnej Paczki w 2017 roku i zapowiadano już kolejną edycję. Transmisja na żywo z imprezy była przekazywana do internetu. To właśnie na facebooku Szlachetnej Paczki można było głosować na najfajniejszego wolontariusza minionej edycji. Każdy mógł oddać głos na jedną z kilkunastu wytypowanych osób. Najwięcej głosów zebrała nasza Basia! W nagrodę otrzymała piękny pierścień wysadzany szafirami i diamentami. Od razu zadeklarowała, że prezent ten przekazuje na rzecz potrzebujących. –„Samo z siebie przyszło mi do głowy by ten pierścień oddać na rzecz rodziny z Modliszewic, na rzecz odbudowy ich domu. Mam nadzieję, że w jakiś sposób przyczyni się to do szczęścia babci i jej trójki wnuków.” – mówi nam wolontariuszka.

Basia Więcław już dziś deklaruje, że jeśli tylko Szlachetna Paczka zagości w Końskich w najbliższej edycji to i ona ponownie zaangażuje się w tę akcję. Nie zamierza także zrezygnować z rejestracji osób do bazy potencjalnych dawców szpiku – najbliższą akcję przeprowadzi już 5 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym (więcej o tym TUTAJ).

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Mamy SuperWolontariuszkę! Nagrodę przekaże rodzinie z Modliszewic!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA