REKLAMA

Marczewski rezygnuje. Za niego Grot

W okręgu wyborczym nr 3 do Rady Miasta i Gminy Końskie z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej mandat radnego zdobył Sławomir Marczewski. Wiemy już, że były kandydat na burmistrza Końskich zrezygnował z tej funkcji, a jego miejsce zajmie Jan Grot. 

REKLAMA

Od lewej: Sławomir Marczewski, Jan Grot.

Przypomnijmy, że Sławomir Marczewski ubiegał się o mandat radnego jednocześnie kandydując na burmistrza Końskich. Kandydował w okręgu nr 3, który obejmuje sołectwa JEŻÓW, NAŁĘCZÓW, BARYCZ, NIEŚWIŃ, PARUCHY, BACZYNA, GRACUCH, PROĆWIN, KORNICA, MŁYNEK NIEŚWIŃSKI, DYSZÓW, ROGÓW, STARA KUŹNICA, KOCZWARA, POMYKÓW, PIŁA, STADNICKA WOLA, IZABELÓW, GÓRNY MŁYN, NIEBO, WĄSOSZ, MAŁACHÓW.

Marczewski zdobył 230 głosów i otrzymał prawo do reprezentowania swoich wyborców w Radzie Miasta i Gminy Końskie. Jak udało nam się ustalić z tego prawa jednak zrezygnował. Jego miejsce w radzie zająć ma Jan Grot, który na liście SLD uzyskał drugi wynik – 116 głosów.

REKLAMA

Jan Grot to wieloletni działacz sportowy, związany jest Miejskim Klubem Sportowym Neptun Końskie.

Zaprzysiężenie radnych oraz burmistrza Końskich odbędzie się na pierwszej sesji nowej Rady Miasta i Gminy Końskie w środę 21 listopada.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *