REKLAMA

Marsz na 25 kilometrów w pięknej pogodzie [wideo, zdjęcia]

Druga tegoroczna impreza organizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Końskich znowu okazała się hitem. 180 osób wzięło udział w XIX Zimowym Marszu. 

REKLAMA

 Trasa przebiega w tym roku uroczo. Wyszliśmy z Czarnieckiej Góry, a w miejscowości Wielka Wieś po drodze odbyło się ognisko. Następnie praktycznie szliśmy do Końskich przez Starą Kuźnicę. Długość trasy to 25 kilometrów.” – opowiada nam Lucyna Jakubowska, prezes Klubu Turystyki Aktywnej PTTK „Pasat” w Końskich.

Zbiórka uczestników rajdu odbyła się przy siedzibie PTTK w Parku Miejskim w Końskich. Następnie autokarami przewieziono ich do Czarnieckiej Góry. Wśród 180 osób, które zdecydowały się na udział w rajdzie byli nie tylko konecczanie. –„Mamy wiele osób z Kielc, Skarżyska, nawet z Łodzi, z dalszych miejscowości również. Konecczanie także nam dopisali na tym dzisiejszym marszu.” – mówi Jakubowska.

REKLAMA

Metę rajdu zaplanowano w Klubie Osiedlowym KAESEMEK w Końskich. Tam wszyscy mogli spożyć ciepłą herbatę, czy kawę. Tradycją jest, że na zakończenie wędrówki władze PTTK częstują piechurów zupą. W przypadku Zimowego Marszu jest to zupa pomidorowa. Ta podawana w kaesemku podobno była przepyszna. Każdy uczestnik wędrówki otrzymał też certyfikat uczestnictwa. Na miejscu mety były także losowane nagrody i upominki.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA