REKLAMA

Marzena Kądziela nowym wicedyrektorem Domu Kultury w Końskich

Znana dziennikarka i podróżniczka Marzena Kądziela od 1 lutego sprawuje funkcję wicedyrektora Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. 

REKLAMA

Kądziela pomoże dyrektorowi Piotrowi Salacie w trudnym zadaniu przeniesienia jednostki z budynku przy ulicy Mieszka I-go do obiektu po gimnazjum przy ulicy Partyzantów. Jej zadaniem będzie też współpraca z mediami oraz promocja koneckiego Domu Kultury i imprez, które on organizuje. Marzena Kądziela zadebiutowała w nowej roli w ostatni piątek podczas koncertu „Jest taki wieczór”. Na stanowisku wicedyrektora zastąpiła ona Dariusza Ogłozę.

REKLAMA

Marzena Kądziela przez niemal ćwierć wieku była dziennikarką „Echa Dnia”, w którym oprócz tekstów dotyczących powiatu koneckiego przez blisko 20 lat pisała także, w dodatku telewizyjnym, artykuły w cyklu „Bliżej Świata”. Przez kilkanaście lat była redaktorem odpowiedzialnym za cotygodniowy dodatek „Echo Koneckie”. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wraz z mężem Przemysławem mieszka w Końskich. Ich dorosłe dzieci: finansistka Malwina i prawnik Filip mieszkają w Krakowie. Największą pasją nowej wicedyrektor są podróże. Odwiedziła ponad 100 krajów na niemal wszystkich kontynentach. Wciąż czeka na podbój Australii. W wojażach zawsze towarzyszy jej aparat fotograficzny, dzięki któremu swymi wrażeniami może dzielić się z innymi. Ma za sobą przygodę z kilkoma programami telewizyjnymi, między innymi z „Podróżami z żartem” w TVP 2. Po każdej podróży gości także w Radiu Kielce, gdzie w sobotniej audycji „Muzyczne podróże przez świat” przybliża kulturę, historię, obyczaje zwiedzanego kraju. Jest autorką wielu wystaw fotograficznych i spotkań z widzami, podczas których nie ogranicza się jedynie do pokazów fotografii lecz opowiada o krajach i spotykanych w nich ludziach.

Od 1996 roku jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników „Globtroter”, które przyznało jej kilkanaście nagród za turystyczne teksty, ostatnią w grudniu 2016 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *