REKLAMA

Marzena Kądziela opowie o tangu i o Argentynie [wideo]

Już w przyszły czwartek 1 lutego o godzinie 17.00 w koneckim Domu Kultury będziemy mogli uczestniczyć w ciekawym widowisku. O Argentynie i tangu opowie dziennikarka i podróżniczka Marzena Kądziela. Jej historie będą przerywane znakomitą, klimatyczną muzyką. 

REKLAMA

To spotkanie jest owocem podróży Kądzieli do kraju, który podarował światu znakomitych piłkarzy, ale i jeden z bardziej ekspresyjnych tańców, czyli tango. Podróżniczka Amerykę Południową zwiedzała kilka lat temu. –„Ponieważ mamy karnawał to pomyślałam, że fajnie by było po podróżować muzycznie po świecie. Tym razem zapraszam do Buenos Aires, kolebki tanga. Opowiem o historii tego tańca, o jednym z największych twórców piosenek w rytmie tanga, czyli o Argentyńczyku Carlosie Gardelu. Opowiem o zwyczajach, tajemnicach jakie ma tango.” – opowiada nam Marzena Kądziela.

Opowieściom towarzyszyć będzie klimatyczna muzyka na żywo. –„Na akordeonie zagra p. Dominika Górlicka – Gorzałczyńska, to jest nauczycielka z naszej Państwowej Szkoły Muzycznej w Końskich. Zagra oczywiście tango. Zaśpiewają nasi wspaniali wokaliści, czyli Iwona Stępień-Baran, Kinga Kot i Zbyszek „Bunio” Bukowiecki. Myślę, że będzie się działo i zapraszam na wspólną podróż z tangiem.” – mówi podróżniczka.

REKLAMA

Do tego zaproszenia my również się dołączamy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *