REKLAMA

Wideo relacja ze studniówki Mechanika [zdjęcia, wideo]

To był ostatni, ale na pewno nie najmniej dostojny bal studniówkowy w naszym powiecie! W sobotę w Astorii nie zabrakło niespodzianek, a najważniejszym punktem był reprezentacyjny polonez! 

REKLAMA

To pierwszy raz, gdy taki taniec zagościł na balu maturalnym koneckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Jak powiedziała nam dyrektor placówki Beata Jakubowska stało się to z inicjatywy samych uczniów, którzy bardzo chcieli temu i tak podniosłemu wieczorowi dodać jeszcze więcej klasy. Kilkunastominutowe przedstawienie wraz z młodzieżą przygotowali nauczyciele:  Arkadiusz Bąk i Edyta Janiszewska. Zdaniem naszej redakcji był to najoryginalniejszy, a zarazem najpiękniejszy polonez spośród tańczonych na wszystkich balach w koneckich szkołach.

Gościem honorowym studniówki „Mechanika” był starosta Bogdan Soboń, który życzył wszystkim doskonale zdanej matury i dobrego startu w przyszłość. Jednak najciekawszymi gośćmi byli przyjaciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 ze Słowacji. Z partnerskiej szkoły specjalnie na bal przyjechała delegacja. – „Ta dzisiejsza impreza jest dla mnie życiowym przeżyciem. Na Słowacji te imprezy mają zupełnie inny wymiar, są skromne. Tam każda z klas ma taką imprezę osobno. Polega to na tym, że mają wpięte zielone wstążeczki. Ona symbolizuje nadzieję na zdanie matury, nadzieję na lepszą przyszłość, na lepsze życie. Na mojej studniówce była jeszcze taka podobna tradycja jak tutaj, organizowaliśmy takie większe bale, dla wielu klas. Teraz jest tendencja by do tego ponownie wrócić. Dostałem propozycję by zatańczyć dziś Poloneza, bo u nas tego nie ma, ale niestety nie mam na tyle odwagi by próbować. Moje umiejętności taneczne są zbyt małe.” – mówił nam doktor Vladimir Mojto, ze Strednej odbornej školy podnikania (Biznesowej Szkoły Średniej na Słowacji).

REKLAMA

Studniowka Mechanik 074

Oczywiście nie mogło też zabraknąć oficjalnych przemówień. Głos zabierali zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. Natomiast dyrektor Beata Jakubowska również za naszym pośrednictwem pragnęła złożyć najlepsze życzenia swoim podopiecznym. – „Życzę im przede wszystkim odwagi w marzeniach. Życzę im żeby nigdy nie poddawali się, by zawsze dążyli do wyznaczonego celu, bo tak jak mówiłam wszystko w życiu jest możliwe do osiągnięcia tylko nie można się poddawać i rezygnować.” – mówiła dyrektor Jakubowska.

Po przemowach uczniowie podziękowali jeszcze swoim wychowawcom: Agnieszce Kasprzak-Sobczyk, Edycie Janiszewskiej, Urszuli Krzywkowskiej i Anecie Gąszcz. Następnie trwała już tylko szalona zabawa niemal 200 uczniów i ich partnerów, a także 50 nauczycieli, przeplatana przerwami na przepyszne dania serwowane przez kuchnię sali bankietowej Astoria. Spróbować można było między innymi kotleta po konecku, zupy węgierskiej, czy doskonałych klusek śląskich z pieczenią po sztygarsku. Zapraszamy do obejrzenia tego jak oczy naszych kamer zarejestrowały ten bal!

Studniówka w pigułce: 

Zdjęcia:

Studniowka Mechanik 088

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *