REKLAMA

Mechanik otrzymał robota edukacyjnego [wideo,zdjęcia]

28 szkół zawodowych z regionu świętokrzyskiego, w tym konecki  Mechanik, otrzymało roboty edukacyjne PHOTON wraz z matami edukacyjnymi, które wprowadzą młodzież w świat programowania.

REKLAMA

Urządzenia zostały zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i trafiły one do placówek oświatowych uczestniczących w projekcie „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”. Jednym z elementów tego projektu jest nauka robotyki, stąd pomysł o zakupie pomocy dydaktycznych, wspomagających naukę programowania, także po zakończeniu programu. Interaktywne urządzenia PHOTON to polska produkcja. Wartość  jednego zestawu to 659 złotych (łączna wartość dla 28 szkół to 18 452 złotych). Robot wspomaga pracę dydaktyczną nauczyciela, ale go z niej nie wyręcza.

Ułatwia przyswajanie wiedzy z zakresu obsługi nowych programów. Przez swoją intuicyjność naukę mogą z nim rozpocząć już trzylatki. Razem z robotem do nauczycieli trafią scenariusze lekcji, dzięki którym będą mogli kreatywnie go wykorzystać.

REKLAMA

Robot trafił także do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. Beata Jakubowska, dyrektor Mechanika, zaznaczyła, że korzyścią z projektu są nie tylko otrzymane roboty, ale również możliwość udziału w nim na wielu płaszczyznach – „Tą pierwszą jest polepszenie infrastruktury edukacyjnej szkoły poprzez doposażenie pracowni informatycznej, stworzenie laboratorium językowego z tablicą multimedialną, czy przydatnych w prawidłowym procesie kształcenia zestawów demonstracyjnych. Druga to możliwość rozwoju młodzieży poprzez udział w dodatkowych kursach specjalistycznych, zdobycie nowych umiejętności, co w przyszłości zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy”.

Projekt „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcia (Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego):

.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *