Mechanik ponownie bezkonkurencyjny w ogólnopolskim turnieju! [zdjęcia]

Można powiedzieć, że zwycięstwo Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich w Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych powoli staje się tradycją. Drużyna z Mechanika po raz trzeci zdobyła I miejsce.

To była już VII edycja tego konkursu. Turniej organizowany jest przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną. W tym roku do zawodów przystąpiło 26 ekip, które zakwalifikowały się spośród ponad 160 zespołów z całej Polski. Z Mechanika wzięły udział dwie drużyny: TM -2 czyli Kacper Łyczek i Michał Piłat, oraz TM – 3 Ernest Młodawski i Norbert Garbacz, obie prowadzone są przez nauczyciela przedmiotów zawodowych Sławomira Kołodziejczyka. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: maksymalne obroty przy obciążonym wale turbiny, maksymalna moc i maksymalny moment napędowy.

W klasyfikacji maksymalnej mocy obie drużyny okazały się bezkonkurencyjne, zajmując kolejno dwa najwyższe stopnie. W obrotach również drużyna TM – 3 zajęła pierwsze, natomiast TM – 2 czwarte miejsce. Obydwie drużyny zajęły miejsca na podium klasyfikacji generalnej. TM- 3 miejsce pierwsze, zaś TM -2 trzecie.

To już trzecie zwycięstwo ZSP nr 1 w Końskich w tym ogólnopolskim turnieju. Pierwszą wygraną w 2016 roku wywalczyła drużyna w składzie: Piotr Ociepa, Luiza Karbownik oraz Kinga Szymczyk, a w ubiegłym roku obronili je Kacper Łyczek i Michał Piłat. Tym razem Łyczek i Piłat musieli oddać palmę pierwszeństwa duetowi Młodawski / Garbacz. Gratulujemy!