REKLAMA

Michał Cichocki tworzy Porozumienie Samorządowe TKN [wideo]

Cztery lata temu z dobrym wynikiem w powiecie koneckim wystartował komitet Aktywny Samorząd. Część jego działaczy wspólnie z osobami kojarzonymi z Platformą Obywatelską oraz Nowoczesną teraz tworzy Porozumienie Samorządowe TKN. Na jego czele staje były burmistrz Końskich Michał Cichocki. 

REKLAMA

-„Plany nie dotyczą tylko Michała Cichockiego, ale szerokiej koalicji która chce pracować na rzecz rozwoju Miasta i Gminy Końskie, naszych miejscowości, powiatu koneckiego, miejscowości innych gmin. W tej szerokiej koalicji, która jest koalicją bezpartyjną jest wielu zaangażowanych naszych koneckich społeczników, ale przede wszystkim radni i sołtysi, którzy sprawdzili się w pracy dla swoich mieszkańców.” – tłumaczy Michał Cichocki, lider Porozumienia Samorządowego TKN.

Udało nam się ustalić, że za utworzeniem komitetu stoi szersza grupa osób. Są to: Michał Cichocki , Lidia Wiśniewska, Magdalena Prasał, Barbara Galant, Dorota Borkowska, Beata Stefańczyk, Krzysztof Grzegorczyk, Gustaw Słowik, Andrzej Kosierkiewicz, Piotr Banasik, Barbara Pisarska, Bogumiła Nowocień, Ewa Lasota , Monika Lewicka, Tomek Nalewczynski, Jacek Matera, Waldemar Szkatuła, Krzysztof Wojcierowski i Andrzej Plewa.

REKLAMA

Wśród twórców są zatem między innymi obecni radni gminy Końskie oraz Rady Powiatu. –„Ja się z tego powodu cieszę. To jest promyk nadziei i pokazanie, że można pracować Miasta i Gminy Końskie nie spierając się o te najważniejsze sprawy. Można pracować dla powiatu koneckiego wyznaczając sobie cele do realizacji, bo to one są najważniejsze.” – mówi Cichocki.

Porozumienie Samorządowe TKN zamierza popierać kandydatów do rad poszczególnych gmin naszego powiatu. Samemu buduje listy do Rady Powiatu, jak i Rady Miasta Końskie. Liderem całego lokalnego ugrupowania jest Michał Cichocki, jednocześnie będzie on ubiegał się urząd burmistrza Miasta i Gminy Końskie. –„To trudna decyzja. Z punktu widzenia osobistego jest chyba najtrudniejsza. Burmistrzowanie to dużo pracy. Dzisiaj piastuje funkcję dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim i z punktu widzenia ambicji politycznych, samorządowych, czy rozwojowych to duże osiągnięcie i duże wyzwanie. Dzisiaj podjęcie decyzji o starcie w wyborach samorządowych w Końskich było niezwykle trudne, ale spoczywa na mnie też obowiązek, którego podjąłem się jako radny i w poprzedniej kadencji jako burmistrz by powalczyć o burmistrzowanie Końskich, bo miasto tego potrzebuje. Sami Państwo widzicie ile inwestycji zapowiadanych zostało niezrealizowanych. Widzicie jak wygląda Sielpia, centrum miasta, jak wygląda park. To wszystko było zapowiadane i niestety brakuje realizacji tych inwestycji, brakuje skuteczności, być może chęci, być może umiejętności to ocenią mieszkańcy. Tak mi się wydaję, że gdyby nie radni, ich determinacja w walce o swoje drogi, chodniki, place zabaw to tak naprawdę niewiele by się w Końskich działo. Bo to co się do tej pory wydarzyło w mieście i gminie Końskie w kadencji 2014-2018 to tylko sukces Rady Miejskiej.” – powiedział nam Michał Cichocki.

Przypomnijmy, że kampania wyborcza dopiero się rozpoczyna. Aż do 17 września mogą kształtować się listy radnych, bo dopiero wtedy trzeba je ostatecznie przekazać komisjom wyborczym. Kandydatów na wójtów, burmistrzów,  prezydentów należy zgłosić do 26 września.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *