REKLAMA

Miejskie Centrum Przesiadkowe rośnie w oczach! [wideo, zdjęcia]

To była jedna ze sztandarowych obietnic wyborczych burmistrza Krzysztofa Obratańskiego i już w kilka miesięcy po rozpoczęciu nowej kadencji zaczyna się ona realizować. Mowa o budowie Miejskiego Centrum Przesiadkowego, o którym wszyscy w mieście potocznie zaczynają mówić „nowy dworzec”. Obiekt przy ulicy Wojska Polskiego zaczyna nabierać kształtów. 

REKLAMA

Prace w tym miejscu prowadzone były już w zeszłym roku, ale dopiero od kilku tygodni zaczynają być widoczne ich efekty.  Za kwotę 1 milion 329 123,88 złotych firma ALBUD  ma przebudować fragment dawnego parkingu strzeżonego wykonując miniperony, budując nowe oświetlenie, wiatę poczekalni i zautomatyzowaną toaletę. Trzeba przyznać, że chociaż do końca robót jeszcze daleko to miejsce to już robi wrażenie.

Przypomnijmy, że w ramach projektu mobilności miejskiej, na którego realizację gmina Końskie pozyskała ponad 7 milionów złotych z funduszy unijnych przebudowano już ulicę Mostową w Końskich. Obecnie trwa budowa minidworca, a w planach jest jeszcze wymiana wielu wiat przystankowych oraz zakup autobusów. W tej ostatniej sprawie gmina rozpisała już przetarg i wkrótce do Końskich przyjedzie od 6 do 9 nowych mikrobusów, które pomieszczą po około 25 pasażerów. Koszt całego projektu to 8 milionów i 300 tysięcy złotych, a więc dofinansowanie ze środków zewnętrznych wyniosło tutaj aż 85%.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Miejskie Centrum Przesiadkowe rośnie w oczach! [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *