REKLAMA

Mieszkańcy powiatu padli ofiarą oszustw. Stracili duże pieniądze

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich apelują o szczególną uwagę podczas wizyt domokrążców lub osób podających się za inkasentów. Wczoraj na terenie powiatu koneckiego doszło do dwóch oszust,  jedno miało miejsce w Końskich, drugie w gminie Gowarczów. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„Obie ofiary w wyniku chwilowej nieuwagi straciły duże sumy pieniędzy. Przestrzegamy przed takimi wizytami i radzimy, aby nieznajomych nie wpuszczać do swoich domów.” – informuje Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP w Końskich.

REKLAMA

Wczoraj do jednego z mieszkań na terenie miasta Końskie przyszedł mężczyzna w wieku około 40 lat i kobieta w wieku około 30 lat. Para ta oświadczyła, że chce sprawdzić stan licznika u 86- letniej lokatorki. Wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety osoby te ukradły z mieszkania około 30 tyś. złotych. Staruszka prawdopodobnie straciła oszczędności swojego życia.

Niestety do podobnego zdarzenia doszło również wczoraj na terenie gminy Gowarczów. Nieznana kobieta zapukała do domu 65-latki pod pretekstem zakupu maszyny do szycia. Oszustka podczas wizyty zaczęła dokonywać wróżb zabobonnych podczas których wykorzystując nieuwagę kobiety, ukradła z jej domu 3 tysiące złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA