REKLAMA

Minister Edukacji odwiedziła konecki Nowy Ogólniak [zdjęcia, wideo]

Anna Zalewska, minister edukacji w poniedziałek 12 marca odwiedziła Kielce, a potem Końskie. Wizyta związana była z ministerialnym programem „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. 

REKLAMA

W Kielcach minister Zalewska wzięła udział w konferencji „Edukacja dla zdrowia”, gdzie mówiła między innymi o konieczności przywrócenia wszystkim szkołom stołówek, o zbyt ciężkich plecakach oraz o możliwości wprowadzenia 40 minutowych przerw do szkół. W Końskich najważniejsza osoba w polskiej oświacie gościła na zajęciach kółka matematycznego, które prowadzi wybitny nauczyciel Paweł Dziuba.

Wizyta minister w naszym regionie związana jest z promowaniem zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkoły, a II Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie mogło gościć Annę Zalewską dlatego, iż jest uważane za wzór tego typu placówki. Podobnych wizyt jak w II LO i konferencji takich jak ta kielecka w skali całego kraju ma być kilkanaście. Są one związane z edukacją prozdrowotną i szeroko rozumianą profilaktyką, na które Ministerstwo Edukacji Narodowej ma w najbliższym czasie kłaść większy nacisk. W Końskich minister Zalewskiej towarzyszyli: wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik. Rolę gospodyni pełniła dyrektor „Nowego Ogólniaka” Beata Salata. Na miejscu obecni byli też przedstawiciele organu zarządzającego placówką, czyli powiatu koneckiego: starosta Bogdan Soboń, wicestarosta Andrzej Lenart, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA