REKLAMA

Mistrzowie ortografii zmierzyli się w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

W miniony wtorek po raz dwunasty w Stąporkowie zorganizowano gminne dyktando. Tym razem jego tematyką była Niepodległość Polski. Organizatorem jest Biblioteka Publiczna działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. 

REKLAMA

„To jest dyktando, które organizowane jest tylko u nas i już od dwunastu lat. Chciałam podziękować pani Wiesławie Kulińskiej, kustoszowi naszej biblioteki, która zainicjowała pisanie tych dyktand i rzeczywiście ta forma przyjęła się. Po raz dwunasty piszemy razem z młodzieżą: między innymi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.” – opowiada nam Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie.

Dyktanda od lat przygotowuje Marcin Michalczyk – tekściarz i bibliotekarz w Czarnej. W tegorocznej edycji udział wzięło około trzydziestu osób, w większości była to młodzież. Natomiast w rolę lektora także już tradycyjnie wcieliła się Eliza Woźniak – nauczycielka z ZSP w Stąporkowie.

REKLAMA

Ostatecznie tytuł Mistrza Ortografii 2018 zdobyła Katarzyna Lisowska, uczennica klasy 3A w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich. Po dyktandzie odbyła się konferencja naukowa. O dążeniach Polski do Niepodległości opowiadał doktor Michał Zawisza.

Zdjęcia (własne, MGOKiS Stąporków):

REKLAMA
REKLAMA