REKLAMA

Młodzicy KSSPR wygrywają świetnie obsadzony Memoriał im. Mariana Panka [wideo, zdjęcia]

W weekend w Końskich odbyła się już II Edycja Memoriału im. Mariana Panka. Impreza ta to turniej młodzików, bo trener Panek właśnie szkolenie najmłodszych zawodników piłki ręcznej cenił sobie najbardziej. 

REKLAMA

„Chciałam podziękować prezesowi oraz zarządowi, także burmistrzowi miasta oraz wszystkim przybyłym sportowcom, trenerom na drugi memoriał mojego męża. Niech ten turniej piłki ręcznej będzie hołdem dla niego, dla jego pracy i działalności oraz naszej pamięci o nim. Zawodnikom życzę sportowej rywalizacji w duchu fair play oraz wszystkim widzom wielu sportowych emocji i przeżyć.” – mówiła tuż przed rozpoczęciem memoriału Alina Panek, żona byłego znakomitego trenera KSSPR.

Marian Panek przez wiele lat związany był z MKS-em i KSSPR-em Końskie. Pracował również w Kiperze Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski. Znany był przede wszystkim ze szkolenia młodzieży. To on odkrył i wyszkolił wiele talentów, które potem zagrały w juniorskich, a nawet w seniorskiej reprezentacji Polski. Przykładem są choćby bracia Korneccy. Marian Panek zmarł w grudniu 2015 roku.

REKLAMA

Drugi memoriał imienia tego znakomitego trenera był świetnie obsadzony. –„Organizując drugi turniej młodzików chcieliśmy upamiętnić trenera i działacza, który przez kilkadziesiąt lat był między nami i przyczynił się do rozwoju i popularyzacji piłki ręcznej w Końskich. Dzisiaj występują drużyny z Kielc, Obornik, Łodzi, Sandomierza oraz nasza z Końskich.” – opowiedział nam Piotr Bocheński, prezes KSSPR Końskie.

Na zdjęciu zawodnicy Vive, KSSPR i Anilany Łódź, a także przedstawiciele różnej władzy: Krzysztof Obratański – burmistrz Końskich, Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz, Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego oraz Grzegorz Budziosz – prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Nasi młodzicy szkoleni przez Roberta Napierałę nie dali żadnych szans rywalom. Wygrali wszystkie cztery swoje spotkania: 25:20 z Anilaną Łódź, 26:22 z Wisłą Sandomierz, 37:26 ze Spartą Oborniki i w ostatnim meczu turnieju 29:26 z Vive Kielce. Takie wyniki spowodowały wygraną konecczan w całym turnieju. Za plecami naszych uplasowały się kolejno: Vive Kielce, Anilana Łódź, Wisła Sandomierz i Sparta Oborniki.

W najlepszej siódemce turnieju znalazło się miejsce dla dwóch młodych graczy KSSPR-u. Wybrano do niej prawoskrzydłowego Wiktora Ciszka oraz lewego rozgrywającego Kacpra Rożnowskiego. Puchary, nagrody oraz dyplomy dla drużyn oraz najlepszych zawodników wręczali: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego oraz prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Budziosz.

Zdjęcia:

 

REKLAMA
REKLAMA