W ostatnią sobotę (7 październik) odbył się III Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Cup –Skarżysko Kamienna. Wystartowało w nim ok 300 zawodników z 24 klubów z Polski i 2 zespoły rosyjskie. W zawodach wziął udział Konecki Klub Karate Kyokushin, Konecka Sekcja Karate i grupa karateków z Niekłania.

Podczas otwarcia prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, shihan Remigiusz Karpiński wręczył pamiątkową nagrodę senseiowi Zbigniewowi Zaborskiemu, szefowi Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin Karate” z okazji 40-lecia uprawiania tej sztuki walki oraz 30-lecia pracy trenerskiej. Wśród zawodników była 9-osobowa grupa z Niekłania Wielkiego, która wywalczyła 7 medali. 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Julia Domagała w kategorii dzieci 10-11 lat -35kg oraz Szymon Zych w kat dzieci 8-9 lat -30kg. Drugie miejsca zajęli Dominika Lisowska w kat junior 16-17 lat -65kg i Piotr Lisowski w kat dzieci 8-9 lat -30kg. Na trzecich miejscach zawody ukończyli: Ola Domagała w kat dzieci 10-11 lat -30kg, Klaudia Trudnos w kat kadet 14-15 lat -60kg oraz Marcin Zych w kat Masters -80kg.

Natomiast zawodnicy Koneckiego Klubu Karate, których trenuje sensei Mateusz Garbacz wywalczyli aż 13 krążków. Złoto przypadło: Oliwii Małeckiej, Szymonowi Karbownikowi i Amelii Łyczek; srebro zdobyli: Martyna Białecka i Olgierd Kozielski; na najniższym stopniu podium stanęli zaś: Natalia Cieszkowska, Gabriela Łyczek, Zofia Kozielska, Michał Cieszkowski, Jakub Owczarek, Paulina Dróżdż, Filip Nowocień i Joanna Sielska.

Z kolei Konecka Sekcja Karate Beaty Kij przywiozła do Końskich cztery medale. Srebro zdobyły Wiktoria Czyżewska i Alicja Kośka, brąz Anna Szajda i Natalia Więckowicz.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył klub ze Skarżyska, gdzie na co dzień trenują zawodnicy z Niekłania, na drugim miejscu został sklasyfikowany klub z Rosji, a na trzecim Konecki Klub Karate Mateusza Garbacza.

Zdjęcia (Grupa z Niekłania):

Konecki Klub Karate na turnieju w Skarżysku:

One thought on “Mnóstwo medali karateków z Końskich i Niekłania na turnieju w Skarżysku! [zdjęcia]