REKLAMA

Moc atrakcji na ferie w Końskich! [wideo]

Tak wielu darmowych zorganizowanych zajęć w Końskich w ferie dawno nie było. Sprawdziliśmy na jakie atrakcje mogą liczyć nasi uczniowie, którzy od kilku dni mają zimowy odpoczynek. 

REKLAMA

Bardzo bogaty program w tym roku zaprezentował Dom Kultury. W poniedziałek i wtorek młodzież uczestniczyła w warsztatach z aktorką teatralną Ewą Sorbian. W środę zaproszono wszystkie dzieci na spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej „Kanon” z Krakowa. –„Jak widać dzieje się troszeczkę, dzieciaki bawią się w teatr. Mają takie zajęcia ruchowe, aktywizacyjne z p. Ewą. One odbędą się jeszcze w poniedziałek w przyszłym tygodniu. Przed nami przedstawienia teatralne, pokaz iluzji, kolejne przedstawienia teatralne i zajęcia animacyjne. Tak, będzie też koncert hip-hop. Mamy takich twórców nie tylko w Końskich, ale i w powiecie, bo i w Stąporkowie i w okolicach. Oni występowali u nas już pod innym szyldem. Teraz będzie koncert, zrobimy też z tego płytkę, w ograniczonym nakładzie będzie to płytka bardzo elitarna – promocja skierowana w ich stronę. Głównym organizatorem jest niejaki pan Boczo, którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam.” – powiedział nam Krzysztof Kowalski, dyrektor Domu Kultury w Końskich.

Już dziś w koneckim ośrodku kultury zajęcia poprowadzi grupa Anima Friends, a jutro w godzinach od 10 do 13 odbędą się spotkania z bajką. W poniedziałek i wtorek w tych samych godzinach ponownie najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach teatralnych, również na wtorek na 17.00 przewidziano występ iluzjonisty, w kolejną środę o 17.00 w Domu Kultury odbędzie się spektakl  „Pod starym Wawelem przygód bez liku”, w czwartek również od 17.00 koncert hip-hop, a w piątek  Koncert na Bis, czyli „Jest taki Wieczór”. Zaprezentują się świetni koneccy artyści – między innymi #Cookie, RiF, Marek Werens BAND. Ostatniego dnia ferii w Galerii DeK inaugurację będzie miała wystawa dzieci z kółka plastycznego pod kierunkiem instruktora Kamili Dobrowolskiej. Co ważne – do wszystkich atrakcji Domu Kultury wciąż można dołączać!

REKLAMA

Grupa dzieciaków podczas zajęć teatralnych z Ewą Sorbian.

Rozwijające i artystyczne zajęcia dla dzieci prowadzi także Klub Osiedlowy KAESEMEK. Tam na najmłodszych czekają między innymi warsztaty ceramiczne, muzyczne oraz fitness. Z kolei dla swoich najaktywniejszych młodych czytelników mnóstwo atrakcji przygotowała także konecka Biblioteka Publiczna. Tam odbywają się tak zwane biblioferie, a podczas nich moc gier, zagadek, bajek i zabaw.

Kto zaś lubi sport ten także nie powinien się w ferie w Końskich nudzić. Darmowe jest lodowisko, a jego pracownicy bezpłatnie wypożyczają łyżwy. Ślizgać można się codziennie w godzinach 10 – 21. Dzieci i młodzież z terenu gminy za darmo mogą przez okres ferii wejść także na basen. Pływalnia Miejska między 9.00, a 14.00 zaprasza uczniów z terenu miasta Końskie, a dodatkowo tych z okolicznych sołectw  gminy Końskie pomiędzy 16.00, a 18.00. Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszedł również Marcin Kij – trener w Klubie Sportów Walki Brawler. W okresie ferii postanowił on zaprosić młodzież na darmowe zajęcia z MMA, KickBoxingu oraz Boksu. O ich szczegóły należy pytać mailowo: [email protected]

Darmowe zajęcia ze sportów walki w Brawler Fight Club.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *