REKLAMA

Moc zajęć w koneckim Domu Kultury [wideo]

Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa, zajęcia perkusyjne, gitarowe, plastyczne, taneczne, teatr kukiełek i teatr tradycyjny – to tylko niektóre z zajęć uruchomionych dla dzieci i młodzieży od września przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. 

REKLAMA

O szczegółach opowiedział nam dyrektor instytucji Piotr Salata.

Piotr Salata: Oprócz tych zajęć, które odbywały się w zeszłym roku dodatkowo proponujemy wiele innych. Dla mnie priorytetową sprawą jest uruchomienie Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowej i tu nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy. Robimy rozeznanie w regionie i namawiamy młodzież, dzieci by zgłaszały się do nas.

REKLAMA

tkn24.pl: Szukacie instrumentalistów wszelakich?

P.Salata: Na razie szukamy wszelakich instrumentalistów. To nie będzie tylko taka marszowa orkiestra, planujemy by ona miała wymiar rozrywkowy. Mamy mnóstwo świetnych wokalistów w Domu Kultury i połączenie ich z rozrywkową orkiestrą byłoby czymś wspaniałym. Poszukujemy instrumentalistów, którzy wykazują się podstawową znajomością czytania nut, mają instrumenty, a jeśli nie to też możemy się nimi zająć. Prawdopodobnie osoba, która będzie prowadzić orkiestrę może również uczyć te dzieci grać i zobaczymy jeszcze jak z intrumentami, bo mamy trochę instrumentów, które mogą być przez chętnych wykorzystane. 

tkn24.pl: Co poza orkiestrą?

P. Salata: Jeszcze mnóstwo innych zajęć proponujemy: gra na pianinie, gra na perkusji, gra na gitarze, zajęcia teatralne, uruchamiać będziemy teatrzyk kukiełkowy. Wachlarz jest szeroki i myślę, że każdy coś dla siebie znajdzie. 

Szefową wspominanej Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowej ma zostać Izabela Wojcierowska, zwyciężczyni polsatowskiego programu The Brain – Genialny Umysł. Wszyscy zainteresowani orkiestrą, ale i pozostałymi zajęciami powinni zgłąszać się do Domu Kultury, który mieści się przy ulicy Mieszka I-go w Końskich. O szczegóły można pytać choćby poprzez  facebookowy fanpage DK-u – kliknij TUTAJ.

REKLAMA