REKLAMA

Moje Mixmedia, czyli 30 lat pracy twórczej Katarzyny Sorn [zdjęcia]

Mnóstwo osób przybyło w czwartek do stąporkowskiego Domu Kultury by wspólnie z jego dyrektorką Katarzyną Sorn wziąć udział w jubileuszu 30-lecia pracy twórczej artystki. Z tej okazji zainaugurowano wystawę „Moje Mixmedia”. 

REKLAMA

Katarzyna Sorn odbiera gratulacje od burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej.

Na wystawie zaprezentowano prace najnowsze łączące różne techniki tzw. mixmedia (malarstwo, wyklejanie, wstążki) oraz archiwalne podsumowujące okres trzydziestu lat pracy twórczej Katarzyny Sorn. Nie zabrakło także wielu obrazów martwej natury, a w szczególności jabłek, które są swoistym znakiem rozpoznawczym artystki. Katarzyna Sorn znana jest także ze znakomitych autoportretów i portretów swoich bliskich i współpracowników

W czwartkowy wieczór do galerii Domu Kultury, który na co dzień zarządza artystka przybyło mnóstwo. W większości byli to przyjaciele malarki. Niespodzianką dla nich była część muzyczna – Sebastian Moczarski, instruktor pracujący w MGOKiS wykonał kilka utworów do tekstów napisanych przez Katarzynę Sorn, później jubilatka sama zaśpiewała jedną z piosenek! Przybyli zachwycili się tym śpiewem, niemal tak samo jak obrazami koneckiej autorki.

REKLAMA

Wystawę „Moje Mixmedia” autorstwa Katarzyny Sorn można oglądać w galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie do 11 grudnia.

Katarzyna Sorn – Dziennikarka, animatorka i menedżer kultury, przewodnik turystyczny po woj. świętokrzyskim, członek Komisji Opieki na Zabytkami oraz Zarządu PTTK w Końskich. Ukończyła dziennikarstwo z prasoznawstwem na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz administrację i zarządzanie w kulturze na Wyższej Szkole Handlowej im. Stefana Batorego w Piotrkowie Trybunalskim. Przez 18 lat zawodowo związana była z redakcją Echa Dnia. Za działalność twórczą została uhonorowana odznaką Zasłużonego Działacza Kultury. Aktualnie kieruje Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stąporkowie.

Zdjęcia (MGOKiS Stąporków, Krzysztof Kamiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *